[b]nikon D50- canon eos 350d- konikaminolta 5D[/b]

#1
Witam wszystkich jestem nowym forumowiczem i jeszcze nie za bardzo umiem sie po nim poruszać więc z góry przepraszam jeśli taki temat już był.
Chcę kupić lustrzankę cyfrową i zastanawiam się właśnie nad 1 z tych 3 aparacików.
Jestem oczywiście amatorem-kiedyś pstrykałam analogowymi lustrzankami Zenita i Practiki ale później z lenistwa przerzuciłam się na minoltę Z3(zaznaczam że nie jestem z niej zbyt zadowolona-szumy mi przeszkadzaja i łatwo ją zarysować).
Robię fotki konikom-właściwie 90%moich zdjęć poswięcone jest tym zwierzętom i pod tym właśnie kontem potrzebuję aparatu.
Robię fotki na zawodach, wyścigach i na pastwisku.
Od aparatu potrzebuje szybkiego AF, brak szumów no i ważnym czynnikiem jest cena i jakość obiektywów do dokupienia.
Oczywiście byłam juz na dpreview i fotopolis.
proszę o wasze opinie na temat tych aparatów-z góry dziekuję :D [/b]

#3
hmmm, a mógł bys sprecyzować dlaczego właśnie ta??mnie martwi że już nie jest produkowana-taką inf. znalazłam na oficjalnej stronie KM.A jeszcze jedno czy dla moich potrzeb warto dołożyć kasy i kupić D7?Napewno do zdjęć w ruchu jest lepsza?? Kurcze powiem szczerze że nie jestem zadowolona z KM Z3-szumy za duże. Pomocy bo sama nie wiem który mi bardziej pasuje.

#4
Hehe, zadalas dokladnie to samo pytanie, ktore mnie chodzi po glowie. Po wakacjach tez chce sie przesiasc na jeden z tych trzech aparatow :) I tez z Z3'ki... juz mnie krew zalewa momentami z tym aparatem i jego szumami :P

Moge dorzucic w tej chwili tylko tyle, ze nie nalezy przyrownywac doswiadczen z szumami na Z3 do tego co moze byc na 5d. Zupelnie inna para kaloszy i podobno naprawde daje na tym polu rade.

#7
Maciek, wiem że było wiele takich tematów tylko ja uważam że sprzet dopiera się pod warunki i obiekty jakie się fotografuje-mnie np nie interesuje możliwość podłaczenia lamp, czy nawet to jaka jest lampa blyskowa wmontowana bo jej nigdy nie uzywam.Dla mnie wazne jest szybkość AF oraz blokada i śledzenie ostrości, pokazywanie głębi ostrości, brak szumów.
Mój problem z wyborem wynika właśnie z tego że czytałam tematy o tych lustrzankach i większość z was jest za D5 lub D7 i większość jedzie nikona-który był moim faworytem po przejżeniu porównania:
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=3590&p=2
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=3590&p=4
Dlatego pytam was-licząc na waszą wiedzę-który z tych aparatow,przy zdjatkach jakie pstrykam będzie najlepszym wyjściem.
Proszę o rady z uzasadnieniem ukierunkowanym na moje potrzeby-z góry bardzo dziękuję

#8
szumy na Z3... niestety wiele moich zdjec nie ujrzalo monitorow, rak innych bo mialy za duze szumy...
nawet przy ISO100 szumi jak cholera zwlaszcza jak sa lampy studyjne i duze ilosc ciemnych elementow...

a jak juz myslisz o D7 to moze warto pomyslec o D70s ;)

#10
Musisz sobie sam postawic pytanie czego oczekujesz od aparatu.. Na 350D tez bylo dyuzo psioczenia a mnie np pasuje to co oferuje (chociaz zazdroszcze Minolcie Antishake a koledzy ktorzy maja KM zazdroszcza mi CMOSA... wiec zawsze cos za cos...) Pamietaj tylko ze jesli masz lustrzanke i zaczniesz kupowac obiektywy to czesto jest tak ze pozostaje sie juz przy firmie... jak mialbym teraz sprzedawac Canona i to wszystko co do niego mam, to musialbym dlugo szukac zeby to opchnac i przesiasc sie na inny system.....moze porownaj sobie fotki w roznych ustawieniach, zobacz parametry techniczne (niektorym 6mpx Minolty to za malo.. innym 8mpx Canona za duzo:) Pozdrawiam

#11
witam-dzieki za wszystkie rady.Chyba sie zdecydowalam na nikonka-trzymalam w rece D70 i...nie dla mnie-za duzy a 50 lezy jak ulal :) skusze sie na zestaw z 2 obiektywami(co o tych obiektywach myslicie?)-a co :D teraz wlasnie siedze w walii i zarabiam na moje cudeniko :))
pozdrawiam

#13
D50 nie ma chyba podgladu glebi ostrości. Sam posiadam D70 i jestem naprawde bardzo zadowolony z tego aparatu. Jak dla mnie czym aparat jest większy i mocniejszy tym lepiej. Nie jestem zwolennikiem miniaturyzowania wszystko nowego co pojawia sie na rynku.

Ile kasy masz do wydania na sprzet (body + obiektyw) i jakie ogniskowe interesuja Cie najbardziej.

Pozdrawiam

#15
kwestia przyzyczajenia amigo, nikt nie ukrywa ze wizjery w syfrowych lustrzankach to kupa. Ale czlowiek naprawde do wszystkiego moze sie przyzwyczaic. Choc czasami robi mi sie smutno jak poogladam sobie swiat przez analogowego eosa 50 dziewczyny :)

#17
Maciek, dlaczego? W srodku to praktycznie to samo co D70. Zmieniona ergonomia, gabaryty, karta pamieci :) Ale zdjecia robi takie same (?).
Mimo wszystko jestem za D70 jezeli mowimy o Nikonach w tym przedziale cenowym.

350D jest dla mnie za maly, zbyt plastikowy. Bez gripa ciezko to utrzymac w rece. Konicyminolty nie znam wiece nie bede wypowiadal sie na jej temat.

#18
kolaczek, chocby ze wzgledu na fakt braku podgladu GO, czy utrudniony tryb manualny (koniecznosc grzebania w menu, zeby zmienic czas/przeslone, szok jak dla mnie!). A wiem, bo zanosze sie z zamiarem kupna cyfry (nie rezygnujac z analoga, cyfra do... pracy) i rozgladalem sie, porownywalem, dowiadywalem sie.

#20
no pieknie ja sie zdecydowalam a tu znow rozterki bede miala do wydania max 4tys potrzebuje 2 obiektywy-szerokokatny i jakis okolo 200. potrzebuje aparaciku do fotografowania koni w skoku,na wyscigach i na pastwisku plus zdjecia szczeniakow-wiec potrzebuje cos co zaspokoi moje potrzeby :P aha no i zastanawialam sie nad D70 przez ta GO,ale hmm no jakos mi nie lezala w rece ale dla mnie to kwestia przyzwyczajenia wiec jesli zdecydujecie ze mam brac to pewnie wezme :wink: .a jesli chodzi o minolte D5 to hmmm jakos obawiam sie tego ze juz ich nie produkuja no i do tego mam ta nieszczesna Z3 wiem ze to zupelnie cos innego ale jakos nie jestem zbytnio za minolta-jedyny plus tego aparatu(Z3) to szybka reakcja migawki,a anty shake nie jest niezbedny-uzywam statywu. Bardzo prosze jesli mozcie to poradzcie mi ktory aparcik mam wziac zeby najlepiej sprawdzal sie do moich zdjec-z gory wielkie dzieki!!!