może czas się światu pokazać... :)

#1
Myślę, że dojrzałem już do tego, żeby wystawić w sieci swoje małe portfolio. Po pierwsze dla własnej satysfakcji po drugie może to stanowić formę autoreklamy (oby nie antyreklamy).

Chciałbym zapytać doświadczonych sieciowców gdzie proponowaliby takową stronkę postawić, jakiś darmowy serwer czy może warto zapłacić a jeśli zapłacić to komu? Gdzie można tanio wykupić domenę, a może zarejestrować ją gdzieś także za friko?

Stronka nie będzie kolosalna w rozmiarach, transferu serwerowego też nie spodziewam sie na wysokim poziomie, nie widzę potrzeby zakładania tam kont pocztowych (chyba, że taka usługa nie będzie związana z dodatkowymi kosztami) czy posiadania serwera FTP. Ma być pewnie i w miare tanio... lub lepiej za darmo :)

Czekam na sugestie,

PhanTom

#2
jesli stronka nie bedzie wieksza niz 10mb to warto poszukac darmowego konta wsrod wielkich portali (np onet.pl wp.pl itp.) a domene mozesz tanio zarejestrowac na nazwa.pl
ja tak zrobiłem w swoim przypadku... promocja tam jest 9zł za domene .pl lub .com

ja mnialem swoj serwer... ale to juz droga rzecz. najlepiej nie miec zapchanego portfolio i miescic sie w 10mb

pzdr!

#6
pamiętaj tylko, że ładnie zrobiona strona będzie znacznie podnosić wartość Twoich zdjęć. Nie nazbyt efektowna, ale subtelna i stylowa. Moim zdaniem to bardzo ważne.

#7
corvus pisze:pamiętaj tylko, że ładnie zrobiona strona będzie znacznie podnosić wartość Twoich zdjęć. Nie nazbyt efektowna, ale subtelna i stylowa. Moim zdaniem to bardzo ważne.
oczywiscie... ;)

sam nosze sie z zamiarem stworzenia nowego swojego designu portfolio i jesli czas pozwoli po swietach moze cos bedize ;)

#9
wyglad jak wyglad
ale ostatnio starłem sie z dwoma ideami projektowania
1. fajna wybajerowana strona oparta o fla
vs.
2. strona oparta o html

ad1 daje ogromne mozliwosci kreacji nie zawsze wykorzystane, ale nie pozwala indeksowac zawartosci googlobotom i innych indekserom, oczywiscie sa mechanizmy pomagajace w indeksacji. szczerze mowiac mam to gdzies przy projektowaniu mojego folia ... :) majac linka na FWA mozna miec wiecej odwiedzin dziennie niz wykupionego transferu :D

ad2 jest html ktory jest nadal uwazany przez konserwatystów jako najwieksza swietosc dziwne ze zaprzestano jego rozwoju jeszcze w latach 90, na szczescie zaczeto rozwijac sie w temacie xhtmla, niby wyglada tak samo a jednak inaczej, rozwoj css pozwala tworzyc naprawde wypasione strony, jeszce jak sie do tego podepnie niby wymarłego js np w postaci ajaxa, zamontuje kilka ciekawych skryptow to strona moze byc ALE ... ilez trzeba umiec zeby to zrobic ...
do tego fajnie miec mod_rewrite na serwerku zeby ladnie urle wygladaly, prosciej jest chyba zamontowac wordpress'a
oczywiscie drugi przypadek jest ladnie widziany przez googloboty

#10
idealne rozwiązanie: prosta strona we flashu oparta o źródła w XML (z tym chyba sobie google'owe robactwo powinno poradzić). ale łatwiej zrobić niż powiedzieć

#13
corvus pisze:czepiasz się szczegółów
bez odpowiednio dobranych szczegółów - słów w opisie i nazwie strony też ciężko z pozycjonowaniem w googlach;)

#14
insane jak przeczytałem Twój post to mi się włos na głowie zjeżył, nie jestem w ciemię bity w sprawach komputerowych ale to co napisałeś wykracza poza możliwości percepcji lekarskiego umysłu...
póki co plan mam taki aby oprzeć swój sajt na popularnym fleszowym SimpleViewer'ze, nic więcej z siebie pewnie nie wykrzesam a w html wysiwyg już kiedyś się bawiłem z marnym skutkiem (rezultatem wizualnym)

#15
wiem coś o tym - zgłosiłem stronę firmy (swojego autorstwa zresztą). słowa kluczowe, ok, tylko cholercia, nie wiedziałem, że opis biorą z index.htm, a tam tylko frameset był i... zostało jakieś niewidoczne w rzeczywistości "asdf"

i teraz jak wyszukasz firmę, to właśnie to asdf się pojawia w opisie. zmieniłem zaraz, ale za cholerę już miesiąc nie chcą zaktualizować. próbowałem zgłosić stronę ponownie, ale nic nie działa. w cache jest ten stary. wie ktoś jak można ich namówić, żeby odświeżyli opis?

#16
google samo przychodzi albo rejestrujesz sie u nich chyba w dmoz jesli sie nie myle

corvus. flash i xml to nie rozwiazanie i nie pomoze w niczym, xml jest tylko i wylacznie magazynem informacji czytaj ba danych, googlobot najpsierw musi przejsc przez fla zedby odczytac info z xml'a a to jest nie realne ... tak mysle :)

Phantom .. nie przejmuj sie, projektowanie stron to parszywy interes jest bardzo duzo rozwiazan pomagajacych prezentacji
postram sie jutro znalesc cos po za simpleviewerem

na dzien dobry fajny system blogowy, http://wordpress.org/
mam na nim bloga i jest wysmienity ... daje mozliwosci edycji zawartosci i wygladu strony