#41
Zdjęcia sa przedobrzone pod względem elektronicznym. Wyglądają niekiedy wręcz komiksowo i to mnie osobiści eprzeszkadza. Podobnie jak powypalane twarze modelek czy elektroniczna dynamika na niektórych zdjęciach samochodów. Ot popis umiejętności obsługi komputera.

#43
Kleofas pisze:Zdjęcia sa przedobrzone pod względem elektronicznym. Wyglądają niekiedy wręcz komiksowo i to mnie osobiści eprzeszkadza. Podobnie jak powypalane twarze modelek czy elektroniczna dynamika na niektórych zdjęciach samochodów. Ot popis umiejętności obsługi komputera.
Ot nie miałeś się do czego doczepić :)

#44
Kleofas pisze:jak powypalane twarze modelek czy elektroniczna dynamika na niektórych zdjęciach samochodów. Ot popis umiejętności obsługi komputera.
przepalenia Kleofasie, to blad w fotografii, czy tak?

#45
Kleofas pisze:Zdjęcia sa przedobrzone pod względem elektronicznym.
Szczerze wątpie, czy w ogóle były ruszane cyfrowo, czy tylko przygotowane do prezentacji na www po skanowaniu. Ale niech się autor wypowie. Byłbym ostrożny w wypowiadaniu takich sądów.

#46
Po części muszę się zgodzić z Kleofasem i w tym względzie będę go bronić! Darzę Bono wielkim szacunkiem za to co robi ale muszę napisać że niektóre zdjęcia są rzeczywiście w moim guście przedobrzone. Widać że wiele z nich było dość solidnie retuszowane i niektóre na tym bardzo straciły. Bardzo!

Tu, w przeciwieństwie do Kleofasa, dodaję jednak że są wśród tych zdjęć prawdziwe perełki, wspaniałe, piękne fotografie, uchwycone niesamowite momenty, zdarzają się kadry genialne i widać wielkie zdolności ekspozycji. Więc owszem, krytykuję ale, cholera, nie zamykam oczu na to co wartościowe! :D

#47
Widzę, ze panuje tu niemalże kult kolego bono. Cóz, przykro mi, że się nie dołączę do ogólnego poklasku.

Przepalenia modelek osobiście uważam za błąd, bono ma taka manierę robienia z człowieka plastikowego manekina. Jeżlei to taka jego wizytówka i kazdą kobietę tak przedstawia, to niech mu będzie ale dla mnie wówczas te zdjecia wydają się plastikowe.

Szopowanie zdjec widoczne jest zwłaszcza przy uzyskiwaniu dynamiki z np. połowy samochodu.. do 1/3 karoseria jest wyraźna, pozstałe 2/3 rozmyte. Fizycznie niemożliwe. Dla fotografii reklamowej moż eOK i zleceniodawca był zadowolony. W porządku, klient nasz Pan, ale retusz widoczny jak na dłoni.

I z tą genialnością bym nie przesadzał. Krajobrazy są monotonne w sposobie ich przedstawiania, a przy wodzie niedoświetlenia partii zielenie mnie osobiści erażą.

Podsumowując - to moja opinia, możecie sie z nią nie zgadać i wolno Wam, ale ja postrzegam pewne rzeczy inaczej stąd prośba o zaniechanie linczu :)

#48
Wiesz Kleofas ..... polemizowanie z toba bylo by moze wartosciowe gdybys przedstawil na tym forum cos naprawde wartosciowego ..... bo jak do tej pory to twoje dziela jakos niebardzo do mnie przemawialy.

Nie wiem moze sie wstydzisz albo jestes wyjatkowo skromna osoba ;) iz nie chcesz publikowac swoich prac, ale pokaz cos na widok czego ludzie piali by z zachwytu lub przynajmniej bylbys w stanie obronic swoje racje.
Wtedy wszelkie dyskusje beda mialy sens.

#50
a bo ty bys chcial zaraz porwac tlum i rewolucje robic rotfl... niemam nic do takiej obrobki bo to tez jest kunszt takie cos, taki obraz kreowac... czasem co prawda moglo by byc realne ze swiatlem...

codo glebi na karoserii to sie chyba nie zgodze...kiedys wierzyli w magie a ty teraz mowisz ze nie realne.

#54
Nie o to mi chodzi ....... czepiasz sie Bona i to ciebie cos boli w jego osobie ........ nie bylo chyba zdjecia Bona ktora bys zaakceptowal.

Powiedz mi jeszcze o ktore zdjecie chodzi ..... przeanalizuje je wnikliwie.

#56
buhahahahahahahhahahha buahahahahahahahahahahaha kleofas wez bo sie sam osmieszasz... tak ci zal dupe sciska? bo nierozumiem skad u ciebie taka zawisc.. slyszales o panningu?? w fotografi?? o sledzeniu celu??

tak to jest czasem ze jak sie malo wie to sie potem zwala na komputer a wiekszosc powstala w aparacie...pozwole sobie zarzucic ci pewien kiczykfotke mojego autorstwa.. i co ile godzin siedzialem w szopie co?

Obrazek

#58
ave.
Samochody przednionapędowe (m.in. Saab) są najczęściej nadsterowne. w momencie wykonywania tej foty tył samochodu wracał na właściwy tor jazdy "zrównując" sie z przodem. :D i stąd tył jest rozmyty a przód już mniej.
To jedna z kilku mozliwości.

PS no i oczywisice jak Rave pisze sledzenie celu.