uwaga skradziono sprzet foto!

#1
jakby ktos slyszal, ze tanio mozna kupic.
sprzet skradziono z mieszkania w Krakowie
dostalem dzisiaj mailem od kumpla:

"Zestawienie co w torbie:


1. Aparat analogowa lustrzanka CANON EOS-1 V /Body No. 127070/ z battery pack BP-E1 i Hand Strap E1
2. Aparat cyfrowa lustrzanka CANON EOS-1Ds i Hand Strap E1 /UWAGA/ aparat skradziono bez ladowarki i baterii
3. Obiektyw CANON 70-200mm f/2.8 ze stabilizacja obrazu
4. Obiektyw CANON EF 50mm f/1.4 USM /Lens No. 19603458/
5. Lampa blyskowa CANON speedlite 550 EX
6. Karta SanDisk Extreme III 4GB
7. Karta SanDisk Ultra II 2GB
8. Karta SanDisk Ultra II 2GB
9. Nasadki rozpraszajace na lampe blyskowa biala i zolta
10. Torba fotograficzna czarna Lowepro


Serdecznie pozdrawiam i dziekuje za okazana POMOC!


Witold Flak

www.flak.pl
witold@flak.pl
+48604664222
"

#4
Oprócz śledzenia aukcji w Allegro czy eBayu, trzeba by pochodzić po giełdach fotograficznych i elektronicznych, komisach, tandetach itp miejscach. Może dotrzeć do jakichś pośredników... Nie wiem... :roll: Udawać zainteresowanego zakupem...
Szanse nie są zbyt duże, ale przy sporym szczęściu... Może się udać.
Gdzieś to przecież będą chcieli opchnąć...
Chociaż, jeżeli są przebiegli, to pewnie wstrzymają się narazie ze sprzedażą...
Proponuję, żebyśmy odpisali sobie numery seryjne tego sprzętu i przy okazji pobytu w jakichś "handlowych miejscach", zainteresowali się troszkę przedmiotami które zostały wymienione wyżej. A nóż trafimy na chociażby jeden... I po nitce do kłębka, byłaby jakaś szansa na odzyskanie całości.
Trzeba sobie pomagać :!:
Te sukinsyny mogą następnym razem, wybrać każdego z nas...
Może policja coś wyniucha. Myślę że było zgłoszenie.

Cholera... Domyślam się w jakim nastroju jest Twój kumpel...
Też mu szczerze współczuję i to nie tylko ze względu na straty materialne...

#5
zlodziej jest madry jak trzeba ukrasc ale jak sprzedac juz nie koniecznie wiec jesli nie walna tego pod konkretnego klienta to sledzilbym gielde warszawska i aukcje netowe

#7
dzieki za odzew chlopaki :D
Jarek Blaminsky pisze:Vincent, pozwolisz ze wrzuce to rowniez na CanonBoard? Jesli oczywiscie tego jeszcze nie ma...
jasne, wrzucaj im wiecej osob zobaczy tym lepiej :)

#8
gemar pisze:Może policja coś wyniucha.
tak,wyniucha,mp3-ki u studentów w komputerach.
swoją droga,jeśli ktoś na aukcje wystawia radioodtwarzacz samochodowy bez panela to musi podać numer seryjny lub dowód zakupu.pewnie nie bylo by to problemem przy innym sprzecie,ale pomniejszylo by to zapewne dochody wlascicieli serwisow aukcyjnych.

#10
No odnosnie numerow seryjnych sprzetu foto mielismy juz dyskusje na CanonBoard. Powinno byc wymagane podanie numerow sprzetu. Jesli ktos ma "czyste rece" to co za problem podac? Przeciez ten numer jest bezuzyteczny! Niestety Allegro dla "zachowania twarzy" wycofa jakies drobne aukcje co to niby podejrzane i tyle. Dla nich napewno to za dobry biznes zeby tak likwidowac.

Nie pisze tu pustych slow. Wiele razy interweniowalem w przypadkach nielegalnych gier (ktos sprzedaje konsole PSP i 5 DVD wypelnione po brzegi grami i dokladna instrukcja jak je uruchamiac)
Plyty Dzemu - z okladka z nazwa THE JAM - single. Z podwojnymi postaciami na okladkach. Wiele razy zglaszalem i szanowny portal nawet palcem nie kiwnal a towary znalazly nowych wlascicieli.
Jak ja sprzedawalem legalnie kupiony dekoder Cyfra+ i nie podalem numerow to mi aukcje zakonczyli. Jak nie napisalem w przypadku Windy XP czy to OEM czy BOX to mi tez zamkneli. Dziwne zasady tam panuja.

Moze jesli userzy zglaszaliby poparcie dla tego pomyslu moze zmniejszyllaby sie ilosc ogloszen w stylu:

Sprzedam aparat niestety nie posiada ladowarki (ale mozna za kilka zlotych dokupic) , plyty z oprogramowaniem pekly, kartony wyrzucilem bo zajmuja miejsce a dokumenty zjadl pies.

A na moje pytanie o numer seryjny sprzetu otrzymalem odpowiedz : jak wygra Pan aukcje i dokona zakupu to bedzie mial pan numery przed nosem.

#11
druga sprawa,ze dla sprzedajacego ktory ma legalny sprzet,oplaca sie podac numer seryjny w aukcji.przypuscmy ze sprzedajesz aparat,podajesz numer w aukcji,to kupujacy juz nie bardzo ma mozliwosc "podmiany" sprzetu,a i takie sytuacje sie zdazaly.
cron