kocham to forum.

#1
Tak, postanowiłem to napisać.
Dlaczego?? Dlatego, że tutaj nie ma tych wszystkich bzdurnych dyskusji o autofocusach, matrycach, szumach, bateriach, wyświetlaczach i tych innych wszystkich pierdołach. Jest za to fajna atmosfera i mimo, że forum ostatnimi czasy nie żyje pełną energią to i tak jest dobrze.

Zdaję sobie sprawę z tego, że sprzęt jest ważny, każdy przed zakupem chciałby dokonać jak najlepszego wyboru, ale kiedy rzucę okiem na inne grupy dyskusyjne i posty po kilkaset wypowiedzi o szumie w lewym dolnym roku zdjęcia to się zastanawiam gdzie w tym wszystkim jest fotografia?.
Wolę najgłupszą rozmowę, czy nawet kłótnie na fotoarts o zdjęciu choćby słabym niż, wątek pełen onanizmu na innych forach.

Tak więc, przepraszam za wazelinę, pozdrawiam Was wszystkich i oby tak dalej!

#2
Coś w tym jest., to chyba jedyne forum gdzie jak widzą "szumy" to nie skupiają się tylko na tym. Ja siedzę na forum nikona (tylko działy o sprzęcie) a fotografie tu oglądam.

#4
przypomniała mi się wypowiedź Rave'a z innego tematu:
Rave pisze:musisz sie okreslic, czy chcesz sie interesowac sprzetem fotograficznym czy fotografia sama w sobie:)

#8
nutshell pisze:Tylko że w przypadku aparatów kompaktowych, pytanie "jak" nieco mija się z celem ;)

skąd to stwierdzenie ? to że ktoś ma kompakt nie znaczy ze zrobi gorsze zdjęcie ( w sensie artystycznym) niż ktoś kto posiada lusterko

#9
To, że ktoś ma kompakt często oznacza że cześć roboty 'odwala' aparat, więc wówczas pytanie 'jak zrobiłeś to zdjęcie', mając na myśli parametry i ustawienia nie ma sensu, to miałam na myśli :)
cron