#4
Hmm a sami byli prekursorem tych zmian
Pierwesze konkretne lustrzanki cyfrowe to dzielo kodka,36 bitowe matryce CCD ze starych DCSow potrafila nawet dzisiaj zadziwiac poejmnoscia tonalna i plastyka obrazu ... Zobaczymy jak temat dalej sie potoczy ... Agfa tez kleknela przeorganizoali sie i zyja co prawda bez tak duzego dzialu foto ..

#5
Emo pisze:Hmm a sami byli prekursorem tych zmian
Pierwsze konkretne lustrzanki cyfrowe to dzielo kodaka,36 bitowe matryce CCD ze starych DCSow potrafila nawet dzisiaj zadziwiac poejmnoscia tonalna i plastyka obrazu ... Zobaczymy jak temat dalej sie potoczy ... Agfa tez kleknela przeorganizoali sie i zyja co prawda bez tak duzego dzialu foto ..

#6
Laikiem jestem w kwestii operatorskiej/filmowej....ale
tak się zastanawiam, czy świat filmu też już w całości
przeszedł na cyfre :?:

Patrząc na ostatnie lata i kierunek w jakim poszła fotografia,
to sytuacja Kodaka była do przewidzenia......

#7
Nie rozumiem czemu dalej nie poszli w Cyfrę...
Wypuścili pierwsze PRO FF Cyfrowe i cisza...

Z czego tak na prawdę 'żyli', wiem że sprzedawali prawa do patentów.. Ale co ta firma produkowała?
Jakieś małe cyfróweczki, ramki cyfrowe itp.. Nie wiem kiedy ostatni raz w sklepie albo na reklamie widziałem easyshare jakiegoś..

Nawet nie wiedziałem że mają takie zabaweczki.. heh
http://store.kodak.com/store/ekconsus/e ... .200992300

#10
Adam.B pisze:Co tak naprawde do dzis uzywamy poza filmami 35mm?
filmów 120, 220, chemii, papieru koloru. używałbym też papieru do cz-b, ale nie produkują.

#11
Coz taka kolej rzeczy, moja ulubiona firme z jej materialami rynek pochlonoł już dawno , Dla mnie Agfa byla materiałem idealnym , uwielbiam do dzisiaj ten look jaki dawal APX 25 albo 400 razem z papierem barytowym Agfy bajka ...... i co produkt zniknoł i cisza to samo czeka Trixa Kodaka i jego dzial chemiczno filmowy ...

Niestety mimo usilanych poszukiwan nie udalo mi sie osiagnac choc zblizonych rezultatow na zadnych innych materialach tradycyjnych oraz na wydrukach ...choc z tymi ostatnimi moze jest jakas szansa ,kumpel z usa wyslal mi zestaw paierwo i tuszy do produkcji zdjec wystawowych zobaczymy moze ?

#14
Tak czytam ten wątek i zastanawiam się, o co chodzi ?
Rozmawiacie jak nad trumną.


Kodak nie zbankrutował w sposób, który nakazuje mu likwidację firmy, po prostu skończyła mu się gotówka na obsługę bieżącego zadłużenia
Proponuję poczytać najpierw jaka jest różnica pomiędzy różnymi formami upadłości firmy w US, a dopiero potem pisać nekrologi.

Pominę tu milczeniem pytanie o to co się dzisiaj sprzedaj poza filmami 35 mm i nie będę się pastwił w odpowiedzi,
napiszę tylko, że warto zajrzeć czasem do sprawozdania finansowego,
a tam jest wyraźnie napisane, że jeszcze w 2010 r dział filmu przyniósł 1,7 miliarda dolarów obrotu.

Owszem, widać, że ten rynek kurczy się o jedną czwartą z roku na rok, ale wciąż przynosi zysk,
a problemem Kodaka są wysokie koszty obsługi tego działu i to jest rzecz, którą można zmienić mając ochronę przed wierzycielami.

Stąd nie ma sensu obecnie martwić się o przyszłość Kodaka, trzeba po prostu poczekać na wynik restrukturyzacji.
cron