#6
nie wiem na ile jest to zgodne z regulaminem/prawem itp... ale ja mam pulpit - czarne tlo i na srodku foto z plfoto ktore mi sie podoba - jestem tam codziennie i probuje wybrac jakeijs zdjecie ktore mi sie podoba.. niezawsze to sie udaje... ale srednio zmieniam foto na pulpicie raz na 2-3 dni - bo tak sie pojawia cos co mi sie podoba na plgniocie :) obecnie 780611 ;)
pozdrowki

#7
Nie lamiesz zadnego prawa dajac sobie fote czyjegokolwiek autorstwa na pulpit :D
Co do Windowsa, znudzily mi sie kompozycje, mam XP bez zadnej kompozycji, czarny pulpit bez tapety....
Ale pokaze screen z mojej Amisi 1200 :D

Obrazek

#13
Najlepiej DSLRem, jedynego słusznego systemu na świecie.
Statyw, poziomiczka w sanki lampy, balans bieli na wyczucie :-)
Światło oczywiście matrycowo trzeba zmierzyć, no i zmusić to wszystko do działania za pomocą wężyka spustowego.
Później zgrywasz, przygotowujesz pod www (o tym w dziale ciemni cyfrowej trzeba poczytać) i wrzucasz na forum.
Pozdrawiam. :-)

PS:
Analem tez możesz, ale wiadomo - koszty :!:

#14
kolec7 pisze:Najlepiej DSLRem
swietokradztwo. monitor dziala tak, ze jedyna metoda na drobienie mu zdjecia, to hassel 500c ze szklem zeissa (ja!ja! tylko zeiss ma specjalne powloki pozwalajace fotografowac monitory)

#16
bobi pisze:jak zrobic "zdjecie" pulpitu?
Oj dobra, ma prawo nie wiedziec, nie nabijajcie sie tak :D
Masz na klawiaturze przycisk "Prt Scr" (Print Screen), naciskasz go, wlaczasz dowolny ulubiony program graficzny i z menu edycja wybierasz "wklej". W przypadku gimpa musisz wybrac "Wklej ze schowka" (czy jakos tak, bo uzywam wersji ang.)
Potem zapisujesz i gotowe ;). Ewentualnie mozesz zmniejszyc jeszcze, zeby sie wygodniej ogladalo ;)

#18
jw_amigowiec pisze:
bobi pisze:jak zrobic "zdjecie" pulpitu?
Oj dobra, ma prawo nie wiedziec, nie nabijajcie sie tak :D
Masz na klawiaturze przycisk "Prt Scr" (Print Screen), naciskasz go, wlaczasz dowolny ulubiony program graficzny i z menu edycja wybierasz "wklej". W przypadku gimpa musisz wybrac "Wklej ze schowka" (czy jakos tak, bo uzywam wersji ang.)
Potem zapisujesz i gotowe ;). Ewentualnie mozesz zmniejszyc jeszcze, zeby sie wygodniej ogladalo ;)
w "XnView"jest taka funkcja "przechwyc",a dalej pulpit i zgodnie z zasadami komputerowymi wskazujesz gdzie ma zapisac,w InfranView pewnie bedzie podobnie