Matura bzdura! a gdzie potem?

#1
Jak mozna zauwazyc post kieruje do maturzystow, a jak sie przyjzalem nie malo ich tutaj...

Jak tam wam poszla dzisiaj maturka z ang, u mnie mozna bylo straaasznie sciagac :o siedzac w 2 lawce z kazdej strony sciaglem ile sie dalo :lol:
A potem gdzie planujecie isc? miasto albo jaka uczelnia jak ktos sie przymierzyl juz....

#3
janczo sciagales? to powodzenia. byly 3grupy. odpowiedzi byly pomieszane.

co po? luton university, a jak nie wyjdzie, to pewnie posadze tlusta dupe na agh i sprobuje za rok

#4
no to skasznailes sprawe, mnie strasznie korcilo zeby zerknac do kumpla, ale sie powstrzymalem, pozniej si eokazalo ze byly 3 grupu :lol:
politechnika wroclaw,
cos widze same umysly scisle :D

#5
krystek pisze:janczo sciagales? to powodzenia. byly 3grupy. odpowiedzi byly pomieszane.
Musze sie rozczarowac :P , ale poziom podstawowy napisalem caly sam, bo chyba trudno uczyc sie prezz tyle w szkole i nawet bez zadnych korkow podstawowego nei napisac :? A na rozszerzonym sprawdzilem ze mam wersje C i sciagalem od tych co mieli to samo :D

A i szkola to: AE w krk najchetniej jak zabraknie dla mnei miejsc :( to w takim razie UŁ w lodzi, albo UMCS

#8
fakt... ale moze takie "grupy" zrobia troche porzadek, duzo osob bedzie mialo uniewazniona mature z powodu sciagania, ponoc beda to sprawdzac...
kto zdawal geografie albo bedzie matme w czw? :)

#9
Maćko pisze:
janczo pisze:AE w krk
o Jezu!
:? :? :?
cos nie tak z AE? wydaje mi sie ze szkola w porzadku, tylko dosc trudno sie dostac... chyba ze twierdzisz inaczej, wiec pisz co wiesz, puki nie jest za pozno dla mnie :)

Re: Matura bzdura! a gdzie potem?

#10
dt pisze:Smutnym poniekad jest fakt, iz w naszym kraju jest to powod do dumy.
Smutna to jest reforma edukacji i ci co wymyslaja mature :!: Wiec poprosty trzeba sobie jakas radzic....
Pewnie zdawales stara mature i nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego co jest teraz...

ja w czwartek jeszcze matma, i za 13 dni polski

#12
Istotnie - zdalem nascie lat temu, a zanim zainteresuje sie maturami na okolicznosc podejscia do niej [mam nadzieje] mojego potomka minie kolejnych nascie lat... co nie zmienia faktu, ze sciaganie jest u nas powszechnie akceptowane. A czym ono jest jak nie oszustwem? Pokazywaniem, ze 'umiesz' wiecej niz w rzeczywistosci. Wiadomo - 'wszyscy' tak robia, wiec dlaczego ja mam postepowac inaczej?
Ale - dla przykladu - czy chcialbys byc leczony przez lekarza, ktory przez studia przeslizgnal sie na sciaganiu? ;)

...a reforma edukacji? No coz, jakich przypadkowe spoleczenstwo wybralo sobie reformatolow, takie ma reformy.
__________

Powodzonka za 2 jak i za 13 dni zycze.

#13
ogolnie reforma jest do bani, ale nowa matura jest latwiejsza niz stara... moze poza angielskim, ktorego poziom w ostatnich latach poszedl do gory.
prawdemowiac nowa mature mozna zdac bez uczenia sie... z tym ze slabo :)

#14
latwiejsza czy trudniejsza na to trudno odpowiedziec...
Ale na pewno dziwna i absurdalna

- zakres na 4 lata, zrealizowany w 3 :shock:
- brak fakultetow, za pare m-cy matura a ja pisze klasowke z geografii czy biologii (bedac na zupelnie innym profilu) :shock:
- 3/5 matury ktorej zdaje (bo musze) nie jest w zadnych stopniu brana pod uwage pozniej na rekrutacji tam gdzie ide :shock:

takich myslnikow to oj duzo moglbym tutaj napisac... :)

#16
matura to nic, poczekajcie na porządny egzamin na studiach... dopiero będzie ubaw :D
P.S. pisałam ostatnią starą maturę w Polsce i ściągałam na matmie, jestem z tego dumna, bo miałam 3 ściągi - każda z innymi rozwiązaniami i z każdej coś mi się przydało :D i znalazłam 4-tą wersję rozwiązania
pozdrawiam umysły ścisłe :D

#17
do tego wcześniej - lol, ja jeszcze rozumiem ściaganie na klasówkach, ale MATURA... trzeba być nieźle 'mądrym'.. :roll:
mi poszło jako-tako, tzn zdać prdwp zdałam, biologia była trudna, ang podst łatwy, rozsz durny, polski - czt ze zr - proste, własne wypracowanie - ani 'Makbeta' ani 'Chłopów' nie prezczytałam.. ale napisałam jakoś. liczę na dobrego sprawdzającego :roll:
w piątek czeka mnie ostatni egzamin, czyli ang rozsz ustny :x

#20
Ewolucja metod nauczania matematyki na przykladzie zadan egzaminacyjnych

1962 : Drwal sprzedal ciezarowke tarcicy za sume 100 dolarów. Wiedzac, ze koszt produkcji drewna wynosił 4/5 jego ceny, oblicz zysk drwala.

1972 : Drwal sprzedal ciezarowke tarcicy za sume 100 dolarów. Wiedzac, ze koszt produkcji wyniosl 4/5 jego ceny, czyli 80 dolarow, oblicz zysk drwala.

1982 : (nowy program matematyki) Drwal dokonał wymiany zbioru T tarcicy na zbior P pieniedzy. Moc zbioru P wyrazona w liczbach kardynalnych wyniosla 100, przy czym kazdy z jego elementow jest wart 1 dolara. Zaznacz w kwadratowej tabeli 100 punktow, aby przedstawic graficznie elementy zbioru P. Zbior kosztow produkcji zawiera 20 elementow mniej niż zbior M. Przedstaw zbior K jako podzbior M i odpowiedz na pytanie : jaka jest moc zbioru Z zysku wyrazona w liczbach kardynalnych ?

1992 : Drwal sprzedal ciezarowke tarcicy za 100 dolarów. Koszt produkcji drewna wyniosl 80 dolarów, a zysk drwala 20 dolarow. Zakresl liczbe 20.

2004 : Scinajac stare piekne i bezcenne drzewa, ekologicznie niezorientowany drwal zarobił 20 dolarów. Co myslisz o takim sposobie na zycie ? W podgrupach postarajcie sie przygotowac teatrzyk przedstawiajacy, jak czuja sie lesne ptaszki i dzika zwierzyna.
cron