F8

#1
Witam.

O co chodzi z ta przeslona 8? Nie moge znalezc niczego na ten temat. Cos mi sie obilo o uszy, ze to jakies optimum jesli chodzi o ostrosc, czy cos w ten desen.

Wdziecznosc za pomoc! :)

#4
zezowaty pinhol pisze:to taka reporterska sztuczka - czas 1/125 f8 ISO400 i - jak to mówi jeden kolega z forum - coco jumbo i do przodu :D

chodzi o optymalną hiperfokalną do jasności poza tym zazwyczaj w szkłach to najlepszy kawałek - jeszcze gdzieś zróżnicuje plany i go nie taka do nieskończoności, a już samo dobre ze szkła i wysoka rozdzielczość
wedlug mnie pinhol ma racje... ;)

#7
jakze dziekowac Wam winienem? :-) Cygnus jak zwykle proponuje najprostsze i najlepsze rozwiazania :)

dziekuje wszystkim.

oczywiscie domyslilem sie, ze to jakies tam optimum, ale slyszaem, ze przy f8 ostrosc nie rozmywa sie na brzegi, czy cos w tym stylu. chodzilo mi o dotarcie do technicznych aspektow zagadnienia. mam andzieje, ze powyzsze linki mi rozjasnia sprawe.

dziekuje :)

#8
hmm sprawa jest generalnie prosta pracujac szklem w zakresie 24- 35 z naciskiem na 28mm przy przyslonie F 8 uzyskuje sie wystarczajaca głebie aby pracujac manulanymi szklami nie piwerdzielic sie z dokladnym ustawieniem ostrosci na punkt bo F8 daje wystarczjaco duzy zakres głebi jednak nie tyle duzy aby wyrżnac wszystko do nieskonczonosci i w dalszych planach daje taka delikatna nieostrosc co w sumie daje bardo ładny efekt gdy ogladamy koncowy obraz ............. i tyle

Juz Wiecie jak zrobic dobre foty ... ? film 400asa Przesłona 8 byc tam ......... i go daimond