#41
Vincent pisze:podazajac za takim sposobem myslenia, dojdziemy do wniosku ze przydalby sie jakis sinar
O Mamiya!!!

Przesadzasz troszeczke, mi chodzi o poszerzenie mozliwosci
a sredni format to umozliwia. Poloz kolo siebie klatke 35 mm i 6cm
to zobaczysz co mam na mysli

#42
Sredni obrazek bedzie zupelnie nieporeczny w tego typu fotografii. Owszem - masz pomysl, modelke/modela i czas, to Hassell bedzie odpowiednim wyborem. W teatrze za szybko sie wszystko dzieje, nie nadazysz kadrowac, ostawiac ostrosc itd. Zupelny bezsens.

Jak Ci juz koledzy pisali, nie ma rzeczy uniwersalnych. Chcesz sie zajac portretem/aktem na powaznie, bierz 85mm (nawet 1.8 juz starczy). Na street photo obok 50mm taki obiektyw to jest najlepszy wybor. Osobiscie uwazam, ze do aktu 85mm bedzie za dlugi.

Zalezy Ci bardziej na teatrze - bierz zooma. Akurat na tym sprzecie sie nie znam, ale czytalem, ze padly juz jakies konkretne propozycje.

Osobiscie wolalbym wziac 85mm i olac teatr na rzecz dreszczyku emocji zwiazanego z kontaktem z ludzmi, albo specyficznenego pomyslu na pokazanie kogos w portrecie.

#44
kapitan ślepak pisze:Poloz kolo siebie klatke 35 mm i 6cm
to zobaczysz co mam na mysli
wiem o co chodzi
wiec poloz 6x6 i 9x12 :wink:
Newtonowi wystarczyl maly obrazek...

#45
Vincent pisze:
kapitan ślepak pisze:Poloz kolo siebie klatke 35 mm i 6cm
to zobaczysz co mam na mysli
wiem o co chodzi
wiec poloz 6x6 i 9x12 :wink:
Newtonowi wystarczyl maly obrazek...
idac w druga strone dojdziemy do szanownej obscury :)

Faktycznie racja, maly format jest najbardziej mobilny i pozwala na
dynamike dzialania a w portretowaniu to istotne. Biorac pod uwage ze raczej nie korzystam ze statywu
a jesli juz to z monopodu caly pomysl z wyborem hasselblada jest troche dziwaczny.
Nie mniej jednak dzieki za sprowadzienie z powrotem na ziemie :)

#46
odświeżę nieco temat i poproszę o pomoc dla siebie. mam minoltę 8000i z obiektywem sigma 28-70mm 1:3.5-4.5, zależy mi na portretach (modowych powiedzmy) i reportażowych- streetphoto. pytania moje brzmią:
a. czy ten obiektyw jest dobry dla moich celów
b. czy mogę miec jeden obiektyw dla obu
c. jaki obiektyw do czego
d. nie ma opcji żeby ewentualny zakupiony nowy obiektyw pasował później do nikona d50?