ciemnia +aparat poczatkujący

#1
witam zainteresowalem sie fotografia tradycyjna a szczegolnie b&w wypozyczylem kilka ksiazek znalazlem tez kilka ciekawych stron m.in. ta i czytam narazie, chciałbym się dowiedziec od was jaki aparat sobie kupic za ok 350 zl (najlepiej z trybem manualnym i automatycznym) i jakie elementy do ciemni wsumie na to hobby narazie mam do przeznaczenia ok 800 zł i czy allegro jest dobrym zródłem sprzetu czy moze jakies komisy mieszkam w okolicy tarnowa ? Pozdrawiam

#2
cześć.
np:http://www.allegro.pl/item252584668_canon_eos_600.html
lub eos 650. Stare dobre i wytrzymałe korpusy. Jak dobrze poszukasz znajdziesz w dobrym stanie. Gorzej z optyką, która do korpusów z AF niestety jest droga i tu może pojawić się problem.
Allegro jak każdy inny komis, bywają perełki i złomy, szukaj osoby bez negatywnych komentarzy. Jaki sprzęt do ciemni znajdziesz w dziale ciemnia tradycyjna.

#4
Z powodzeniem używam EOS-a 300 od około roku. Aparat jest lekki i mały, czy to zaleta czy wada musisz sobie odpowiedzieć sam. Korpus jest wykonany w całości z plastiku (łącznie z bagnetem) , ale jeżeli nie masz zamiaru wbijać gwoździ aparatem to raczej nie powinno to przeszkadzać.Matrycowy pomiar światła radzi sobie bez problemu ze slajdami, więc tym bardziej poradzi sobie z negatywami b&w.Może przeszkadzać brak punktowego pomiaru światła , ale dostępny pomiar centralny w dużym stopniu to rekompensuje.
Co tu dużo pisać , moim zdaniem jest to dobra lustrzanka amatorska , szczególnie , że egzemplarz w dobrym stanie można kupić za ok 100zł.

PS. Podpinałem do niego Canona FD 70-210 f4 przez przejściówkę, a jest to kawałek ciężkiego szkła i nie miałem , żadnych kłopotów z plastikowym bagnetem:)

Pozdrawiam!
Norbert