jaki pentax?

#1
mam taki mały problem.otóż chciałbym sprezentować komuś analogową, manualną lustrzankę, przeznaczenie: głównie do nauki.jako że posiadam jakieś dwa słoiki (szeroki kąt i zooma),z mocowaniem pentax K,pomyślałem co by właśnie sprawić jej pentax'a z 50ką,a tym co mam rozszerzyć zestaw.w gre wchodziło by też coś innego z tym mocowaniem.problem w tym że nie bardzo znam ten system i sie gubię.doradźcie cuś.

#2
mnie MX kreci...
napewno ME Super godny polecenia ma priorytet przyslony i manual czyli w sam raz do nauki chyba...
naprawde solidna budowa, niewielkie jak na lustro rozmiary i matowka z klinem oraz rastrem

#3
Generic pisze:ME Super godny polecenia ma priorytet przyslony i manual
fakt, przez niektorych uznawany za kultowy. Ale priorytet czasu i przyslony nie dziala z deklami "K".


bagnet K to wersja podstawowa /brak stykow/ - i teoretycznie dzialaja one z nawet najnowszymi lustrznakami cyfrowymi, ale nie jest mozliwe uzycie programow, preselekcji czasu, preselekcji przyslony, czy tez pomiaru matrycowego.

wiec wybor jest szeroki; mozesz kupic manuala, mozesz kupic puszke z AF, ale te nie beda w pelni wykorzystywane ze szklami "K".

tu jest sprzet do wyboru;

http://www.pentax.osw.pl/korpusy/korpusy.html


a co do tego czy jest jakis inny system ktory ma mocowanie K to sam jestem ciekaw ...

#7
wiadomo, manual, tym bardziej ze na prezent dla ucznia :]


a pasowac bedzie do Twoich obiektywow ?

porst robil swoje wlasne bagnety... robil tez obiektywy, ktore pasowaly do pentaxa. ale odwrotnie to nie bardzo chyba...