#3
mi się wydaje że jest większa: idąc tym tropem:

+ GO w cyfr. małpkach jest duża bo 1)mały obiektyw 2) mała matryca...
+ GO w cyfr. lustrzankach jest większa od małpek ale mniejsza od analogów bo: 1)matryca większa od małpek ale mniejsza od analogów, 2)obiektyw większy od małpek, mniejsze od analogów
+ GO w analogach: normalna 1) format filmu 35mm większy od cyfr. lustrzanek, 2)obiektyw większy od cyfr. lustrzanek a zatem mniejsza GO
+ GO w średnim formacie: wszystko większe od 35mm, szkło i format a zatem GO jest mniejsza( dobra do portretów)

oczywiście przyjmujemy że wszystkie aparaty mają obiektyw 50mm(już przeliczone), czyli nie mamy czegoś takiego że lustrzanka cyfr. ma 75mm, a analog: 50mm.. :)

tak to rozkminiłem na chłopski rozum, i wynika z tego że GO w dalmierzach jest większa niż w analogowych lustrzankach bo: 1) mniejsze szkło = większa GO, ale nadal jest format 35mm... czyli możnaby rzec że gdzieś balansujemy przy małpkach i cyfr. lustrzankach jeśli chodzi o GO :)

#4
Wiesz w którym kościele dzwonią, ale tak nie do końca.
Poczytaj dokładnie od czego zależy GO i sam będziesz
umiał sobie odpowiedzieć na postawione pytanie.
Pozdrawiam. :-)

PS:
Przede wszystkim GO nie zależy "wprost" od "wielkości" obiektywu :!:

#5
"O głębi ostrości decydują trzy podstawowe czynniki:

* wartość przysłony
* długość ogniskowej obiektywu
* odległość od fotografowanego obiektu "

Mój błąd. Zamiast poszukać informacji próbowałem stworzyć własne teorie :)

#7
mi się wydaje że jest większa: idąc tym tropem:

+ GO w cyfr. małpkach jest duża bo 1)mały obiektyw 2) mała matryca...
Ponieważ jest mała matryca, to obiektyw ma małą ogniskową, a z tego wynika duża głębia


+ GO w cyfr. lustrzankach jest większa od małpek ale mniejsza od analogów bo: 1)matryca większa od małpek ale mniejsza od analogów, 2)obiektyw większy od małpek, mniejsze od analogów
Primo, obiektywów nie dzielimy na mniejsze i większe, chyba, że skupujemy złom.
Secundo, głębia ostrości w pełnoklatkowych lustrzankach jest taka sama jak w analogowych, w przypadku matryc APS jest większa, bo jest mniejsza ogniskowa.



+ GO w analogach: normalna 1) format filmu 35mm większy od cyfr. lustrzanek, 2)obiektyw większy od cyfr. lustrzanek a zatem mniejsza GO
Patrz wyżej


+ GO w średnim formacie: wszystko większe od 35mm, szkło i format a zatem GO jest mniejsza( dobra do portretów)
Głębia ostrości jest mniejsza, bo jest dłuższa ogniskowa, a krążek rozproszenia jest większy, bo zdjęcie mniej powiększamy.


I tak przeszliśmy od chłopskiego rozumu do wiedzy ścisłej.
Dedukcja przez analogię może i sprawdza się, ale nie w tym przypadku.

Zamiast tworzyć takie sofizmaty, proponuję zapoznać się najpierw z podstawowymi pojęciami związanymi z głębią ostrości,
czyli, co to jest ostrość, krążek rozproszenia, wpływ ogniskowej, przesłony, wielkości formatu i powiększenia na ostrość na ostrość.

Na początek może być lektura tej strony.

http://www.fotografuj.pl/Article/Glebia ... /35/page/4