cos na poczatek ...

#1
Co mozecie polecic na sam poczatek [ cos z nikon'a]. Jestem swiezy w fotografi, zamiezam w przyszlosci [ czytaj nie dalekiej ] kupic jakas lustrzanke cyfrowa z powiecmy 70-200 f/2.8 do sportu, ale w tym momencie mam bardzo slaby fundusz i chcialbym kupic jakas tania lustrzanke z jakims obiektywem [ tez tanim ] z ktorym dalo by sie zaczac. W tym momencie nie mowie narazie o sporcie bo dochodzil by drogi obiektyw a nie stac mnie na taka zabawe w tym momenice [ w przyszlosci jezeli kupie lustrzanke cyfrowa kupie takze obiekyw jaki napisalem wczesniej ale jeszcze nie teraz :P].
Co mozecie polecisz co myslicie o n65,70,80,90s ?

#3
Jeśli przyszłość niedaleka, to lepiej kupić książkę o fotografii zamiast lustrzanki tymczasowej i zbierać na lepszą. Zanim nazbierasz, będziesz miał jako-taką teorię, a pieniędzy nie wyrzucisz na byle jaki aparat.

#4
Podpisuję się pod czupakabra. Poczytaj wiele na stronach www i w książkach, to z pewnością lepsze niż kupienie (super wypasionego) aparatu o którym się nie ma pojęcia.
Decyzja nad takim aparatem powinna być przemyślana i podjęta samemu, co prowadzi do tego iż trzeba mieć na ten temat pojęcie większe niż to że lustrzanka lepsza od kompaktu...
70-200 f2.8 hsm to dobry obiektyw - mój znajomy go ma, ale do takiej fotografii jaką chyba masz na myśli Ci nie wystarczy...
No i nie jest to obiektyw który kupuje się na start....
A co do Nikona ze słabym funduszem - D40....
A jeżeli chcesz lepszy... no to zależy od funduszy.
Jakieś pytania? Pisz tutaj albo na GG.

ps. Pisz poprawnie - będzie łatwiej Cię zrozumieć.

#5
pierwsze primo - jeszcze sie nikt z teorii zdjec robic nie naumiał zeby nie wiem jaki był oczytany, jasne ze teoria sie przydaje ale ksiazke zamiast aparatu? IMHO nie ta kolejnosc.

drugie primo:
- d40 to cyfra a my tu piszemy o ANALOGACH.
- 70-200 2,8 niewystarczy? imho az za dobry, lepszy mogłby miec tylko stabilizacje.

POZDRO

Re: cos na poczatek ...

#6
Rev

Z zerem teorii startowac do lustrzanki?
W/g mnie książka nie jest na tyle droga żeby jej nie można kupić razem z aparatem....
Mohamed pisze: kupic jakas lustrzanke cyfrowa
Tym się zasugerowałem...

No 200mm to raczej mało (zalezy jakie fotki sportowe ma na mysli)
Uznajmy że te 200 na dość dobrym świetle wystarczy:)

#7
z tymi ksiazkami to panowie troche przesadzili :D:D kup f90x i starczy ci na ladne pare lat , masz neta to przegladaj foty , google i styknie na start na start pozdr

#8
Mm, też się przychylam do F90X, przy okazji rozejrzyj się za battery packiem do niego,
raz, że będzie Ci wygodniej trzymać w kadrze pionowym,
dwa, że jeśli będziesz dużo kręcił AF, to taniej wyjdzie Cię zasilanie.


Nie powiedziałeś jaki sport chcesz fotografować,
w wielu przypadkach wcale nie trzeba mieć długiej rury, aby zrobić dobre zdjęcie.
Kluczem do sukcesu jest móc wejść tam, gdzie nie wchodzą widzowie i generalnie mieć luz w poruszaniu się po terenie,
a to gwarantuje zapewnienie sobie wejściówki lub akredytacji,
bardzo rzadko wystarczy powiesić sobie na szyji wielki czarny aparat z długą lufą.


Co do szkła, szukaj czegoś takiego,

http://www.allegro.pl/item383766547_nik ... _8_ed.html

niedrogo, jasno i AF.

#9
hmm mi bardziej chodzilo o kupno np n70 albo moze wyzej [ mam w tym momencie nie zaduzo kasy i naprawde chcialbym kupic aparat analogowy zeby porobic nim fotki i nauczyc sie obslugi lustrzanek, w przyszlosci moze nie dlugo jezeli zbiore kase i sie w to mocniej wciagne a jest taka mozliwosc i to duza to kupic bym jakas podstawowa lustrzanke cyfrowa do sportu i 70-200 2.8 ]
Ale w tym momencie nie mam za duzo kasy mozna powiedziec ze mam nato teraz pare dolcow :P hehe
I chcialbym kupic aparat do 100 dolarow moze mniej [ powiecmy ze ceny z e-bay a wiec 90 nie kupie i z 80 bedzie ciezko ] i zostala by mi 70,75 http://cgi.ebay.com/Nikon-N70-QD-Auto-F ... dZViewItem lepiej by bylo jak bym znalaz 80 :P i z tym chcialbym zaczac sie bawic aparatami i jakie szkielko polecieli byscie ? cos taniego tak jak aparat :P

A tak wogole chcialbym fotografowac sport [ przyszlosc :P ] boks, roznorakie style kopane, zapasy, judo, jiu-jitsu, moze plywanie, konie, futbol, moze rajdy samochodowe wrc i oczywiscie cale zaplecze z tym zwiazane ale jakies widoczki tez napewno chcialbym uchwycic ale jak narazie trzeba ogarnac wszystko co znalazlem w internecie o tym i zaczac wogole uczyc sie obslugiwac takiego rodzaju sprzet wlasnie na jakims poczatkowym nikonie
co o tym myslicie ? filmy w usa nie sa takie dorogie a wiec mozna by bylo zaczac