Problem z analogiem- nie naświetla filmu

#1
Pomocy!

Kupiłem sobie Pentax ME Super. Migawka działa, lustro się uchyla, niby wszystko GIT, tylko film pozostaje nienaświetlony. Nie mam zielonego pojęcia co może się dziać.

Myślałem, że to kwestia przepuszczania światła przez obudowę(na filmie pojawiały się dziwne paski po wołaniu). Pozaklejałem taśmą wszelkie dziurki, szparki etc. Paski zniknęły i film jest gładziutki i... pusty.

Próbowałem z różnymi obiektywami i nic...

Macie zielone pojęcia co się może dziać? Gdzie w Warszawie do serwisu to oddać?

:(

#2
To dziwne.. bo przecież zdjęcie możesz naświetlać nawet w kartonowym pudełku.. Wiec albo się migawka nie otwiera albo .. może to wina filmu?
Albo film sie przesuwa w złym momencie... hmm...

#4
cały film czysty... no właśnie jestem tym strasznie zdziwiony... 'na sucho' jak sprawdzam na dłuższym czasie, migawka działa, lustro klapie. Nie ogarniam tego.

Chyba że lab coś ciągle psuje, ale to byłoby dziwne... 3 rolki tak zrobiłem :(

Zastanawiałem się nad tym czy filmu nie ciągnie... ale wszystko się obraca jak powinno, wkręca się dobrze.

#5
Matus pisze:cały film czysty.
obróbkę spartoliłeś, jak aparat by szwankowal to byś miał numerki na marginesie i czarną rozbiegówkę.

#8
zastanawiam się też nad tym... dla próby zwężony koniec tego filmu włożyłem w zaciski i wciągał film jak ta lala.

hmm...

chyba kupię jakiś przeterminowany film, zrobię 36 klatek i sprawdzę czy się przewijał... - ma to w ogóle sens?

#9
załóż film, dobrze go zaczep, naciągnij ze 2-3x migawkę, zdejmij obiektyw, ustaw czas B, naciśnij i trzymaj spust, zajrzyj w aparat. przez otwartą migawkę powinieneś dojrzeć film, namaluj na filmie obramówkę markerem, puść spust, znowu naciągnij, wciśnij i zajrzyj. jak malunek będzie dalej widoczny cały to filmu nie przewija, jak część to przewija za mało, jak w ogóle nie będzie widoczny to przewijanie ok

#10
przewija jak ta lala. Wszystko teoretycznie działa, ale nie naświetla filmu... oddam go do jakiegoś serwisu, może ze mnie nie zedrą. Zastanawiam się jeszcze nad tym co mogło spowodować taki stan rzeczy... za wolne lustro?