Durst ac707 autocolor - analizator barw

#1
witam serdecznie !!!

mam pytanie czy ktos z szanownych uzytkownikow ma taki powiekszalnik ? nie tak dawno temu wpadl mi w rece , a dopiero teraz z racji swiat i wiekszej ilosci czasu zaczalem sie nim bawic , na stalogradacyjnych papierach nie ma problemu , problem jednak w tym ze chcialem sie pobawic multigradem i uzyc glowicy kolorowej i skorzystac z racji tego z analizatora barw - czy ktos moze kozystal z tego dursta , a moze z innego np laboradora ktory rowniez posiada na stanie owy analizator , bo niewiele mi przychodzi z moich prob i bledow by to jakos po ludzku skalibrowac i troszeczke zrozumiec o co chodzi w galkologii z tym zwiazanej

pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedzi

#3
hmmmmmm no troche mnie to zaskoczylo :/ nie jest faktycznie przydatny przy okreslaniu dominanty w kolorze ? no a badz co badz chcialem wiedziec jak tego uzywac skoro wisi mi taki "pilot" przy powiekszalniku :)

pozdrawiam i dosiego roku - pierwszy moj post w 2013

#4
necropost pisze:nie jest faktycznie przydatny przy okreslaniu dominanty w kolorze ?
nie, wystarczy np. dużo zieleni w kadrze i analizator od razu będzie chciał zmienić korekcję, wtedy na resztę włazi magenta. nie ma to jak próbki, chyba że robisz masówkę, ale to już nie te czasy

#5
dzieki weesee, ale tak jak gadalismy przy barwnych to raczej bym musial nazbierac troche towaru i wolac na raz bo nie mam zbyt duzej swojej ciemni a i mozliwosci na malo a czesto wiec moze kiedys sie przyda analizator , a teraz dam sobie spokoj , chyba ze cos sie kiedys na jakims forum o durstach trafi :)

pozdrawiam

Re: Durst ac707 autocolor - analizator barw

#7
necropost pisze:witam serdecznie !!!

mam pytanie czy ktos z szanownych uzytkownikow ma taki powiekszalnik ? nie tak dawno temu wpadl mi w rece , a dopiero teraz z racji swiat i wiekszej ilosci czasu zaczalem sie nim bawic , na stalogradacyjnych papierach nie ma problemu , problem jednak w tym ze chcialem sie pobawic multigradem i uzyc glowicy kolorowej i skorzystac z racji tego z analizatora barw - czy ktos moze kozystal z tego dursta , a moze z innego np laboradora ktory rowniez posiada na stanie owy analizator , bo niewiele mi przychodzi z moich prob i bledow by to jakos po ludzku skalibrowac i troszeczke zrozumiec o co chodzi w galkologii z tym zwiazanej

pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedzi[

uzywalem kiedys pdobne cudo ... Bardzo dawno czego nie ograniasz ? :lol:

#8
weesee pisze:analizator jest nieprzydatny przy wykonywaniu odbitek kolorowych, a tym bardziej czarno-białych
???
Nie rozumiem co masz na myśli, przecież analizator został stworzony właśnie na potrzeby fotografii barwnej.

#9
Nie rozumiem co masz na myśli, przecież analizator został stworzony właśnie na potrzeby fotografii barwnej.

został stworzony do masówki, której na materiałach tradycyjnych już się nie tłucze. wystarczy się przyłożyć do naświetlania i wołania negatywu i analizator jest gadżetem przeszkadzającym w pracy, tak było za czasow foton- i orwocoloru, tak jest na dzisiejszych materiałach.

#10
Nie tylko do masówki. Ja już od kilkunastu lat nie bawię się fotografią analogową, ale pamiętam, że miałem zeszyt z zanotowanymi ustawieniami dla różnych rodzajów negatywów i z tego głównie korzystałem. Analizator okazywał się przydatny w sytuacjach, kiedy ktoś przynosił jakiś nietypowy, źle wywołany, negatyw, albo zdjęcia były wykonane w jakimś nietypowym oświetleniu, wtedy dzięki pomiarowi można było zaoszczędzić trochę czasu i papieru na próbki.

#11
analizator jest potrzebnymn urzadzeniem ... przy pracy w ciemni kolorowej chyba ze .. nie szanujesz swojego czasu . Ja pracowalem durstem ,Uzywalem analiztorow coloru Wallnera zreszta bardzo skuteczny, Do dzisiaj posiadam i zdarza mi sie uzywac analizatora pana inzyniera Lalka i daje bardoz przewidywlane wyniki
Tak samo durst trzeba tylko umiec go obslugiwac ... :-)

#12
w czasach kiedy papier przez przeciągarkę podróżuje niecałe 2 minuty, szybciej, a przede wszystkim wiarygodniejsze jest zrobienie próbek.
mam analizator, dwa różne nawet, nie używam, a pierwsze odbity w kolorze robiłem 20 lat temu
cron