tani średni format?

#1
więc...

dawno przestałem już trzaskac filmy metrami, w zasadzie to nie mam już prawie czasu na fotografię, pomyślałem więc sobie że może by tak pobawić się średnim formatem, rozpocząłem więc polowania po komisach...

powiedzmy sobie na poczatek że nie mówimy tu o najwyższej lidze, a raczej zabawkach poniżej 1500 zł. W tej cenie oczywiście nie ma zbyt wielkiego wyboru: są stare soluty (ruskie podróbki hasellów) sa kijewy 88 (podróbki solutów) pentacony sixy (które mi się nie podobaja... poza tym strasznie duzo z nimi zachodu - w sensie że sie psuje naciąg filmu) i jakies dwuobiektywowe stare minolty (pono świetne) o startach i jubitelach nawet nie wspominam.

Co sadzicie o tych maszynkach, może ktreś z nich posiadacie i wiecie na co je stac i z czym sa problemy. Ba moze chcelibyście sie pozbyc czegos takiego... no i oczywiście co z optyką, serwisem itp. itd. itp...?

#2
Ja z szerokiej klaty mam Kieva88 z kompletem szkieł niestety jezeli ma to chodzić to pierwsze co trzeba zrobić. To szklo do justowania a korpus do wyregulowania choć czasem nie potrzeba ja musiałem to zrobić i teraz chodzi jak ta lala .Ale i tak choruje na hassela:-). ZA rozsądne pieniądze do1500 można kupić dwuobiektywową Mamiye c220 z dwoma obiektywmi np 80mm i 180mm albo c330 ze standartem . Pozostaje yezcze yashica mat z konverterami tele i wide . Albo roleiflex 2,8 GX albo podobny . Lub stara mamiya 645 ale to mnie akurat nie rajcuje zdecydowanie bardziej mamiya c22o albo Roleii

#3
Lub stara mamiya 645 ale to mnie akurat nie rajcuje zdecydowanie bardziej mamiya c22o albo Roleii
[/quote]

jestes pewien że za tę kase mozna miec 645??? mówisz chyba o samym korpusie...

szczerze kreci mnie wizja tego kijewa 88 ale tyle złego się o nim nasłuchałem po komisach... a co do optyki... co masz, co polecasz bo w tej dziedznie podobno bardzo łatwo można sie naciąć, za podobną kasę są obiektywy swietne i całkiem do niczego, możesz napisac cos więcej o tym wynalazku, jak mierzysz światło itp.