Canon EOS 300V - dla początkujących?

#1
Witam.
Jestem nowy na tym forum, więc na początek chciałem się przywitać. Od jakiegoś czasu mam ochotę kupić sobie aparat, lustrzankę małoobrazkową. Najbardziej przypadł mi do gustu Canon EOS 300V. Ale po przeczytaniu opinii na jego temat (na tym forum) zaczynam się wahać. Proponujecie dla początkujących lustrzankę w pełni manualną, żeby przyswoić podstawy. Mam odnośnie tego pytanie: Czy jeśli w EOS-ie 300V ustawię tryb manualny, to nie będzie to samo, co manual w innym aparacie? Jestem bardzo początkujący, bo narazie robiłem i robię zdjęcia apratem kompaktowym. Jakie innego Canona moglibyście mi polecić, jeśli ten się nie nadaje do nauki dla początkujących?
Pozdrawiam i proszę o pomocne wypowiedzi.

Re: Canon EOS 300V - dla początkujących?

#2
Sidd pisze:Witam.
Jestem nowy na tym forum, więc na początek chciałem się przywitać. Od jakiegoś czasu mam ochotę kupić sobie aparat, lustrzankę małoobrazkową. Najbardziej przypadł mi do gustu Canon EOS 300V. Ale po przeczytaniu opinii na jego temat (na tym forum) zaczynam się wahać. Proponujecie dla początkujących lustrzankę w pełni manualną, żeby przyswoić podstawy. Mam odnośnie tego pytanie: Czy jeśli w EOS-ie 300V ustawię tryb manualny, to nie będzie to samo, co manual w innym aparacie? Jestem bardzo początkujący, bo narazie robiłem i robię zdjęcia apratem kompaktowym. Jakie innego Canona moglibyście mi polecić, jeśli ten się nie nadaje do nauki dla początkujących?
Pozdrawiam i proszę o pomocne wypowiedzi.
to dobry aparat na początek, kupujęc manuala z niższej półki w pewnym momencie, jak tylko opanujesz podstawy zacznie brakowac Tobie pewnych funkcji, które są przydatne w późniejszym okresie. Dlatego też 300v to dobry wybór, jak przestawisz na M to będzie M jak w manualu. No i kupując eosa możesz zacząć kompletowac szkła na przyszłość bez myślenia o zmianie w przyszłości całego systemu

#3
Witaj !!!

EOS 300V jest bardzo dobrym wyborem jak na początek , sam takiego mam i nie nażekam . Do nauki i przyswajania pierwszych kroków ( zwrotów ) jak ekspozycja priorytet czasu priotytet przysłony , jak ma się czas do ogniskowej jest jak znalazł . Jest bardzo prosty w obsłudze.

I to co Incuba napisał kupujesz szkła do EOSa i poźniej można wymienić sobie tylko sam korpus.

Polecam ten aparat

Pozdrawiam :-)

#4
Skoro piszesz, że chcesz aparat do nauki to zamiast wydawać kilka ładnych złotych na 300V, wydaj dużo mniejsze pieniądze na jakiegoś Zenita albo Prakticę. Kiedy przestanie wystarczać będzie mniejszy żal przy rozstawaniu:)

#5
Bzdura... Nie rób tego. Krew Cię zaleje, przy wadliwie działajacych światłomierzach. 300V to bardzo dobry aparat i na początek i na później, a jak będziesz potrzebował jeszcze wiecej to stanie sie Twoim drugim korpusem i na pewno nie będziesz sie chciał z nim rozstać.

K

#6
A ja bym proponował 3000N lub 3000V. Zapłacisz dużo mniej a funkcje te same co w 300V. Resztę kasy możesz dołożyć do lepszego obiektywu. A jak już chcesz droższy aparat to 33.

#8
Z serii 3000 proponowalbym jednak wersje V ma lepszy autofocus , a z 300 oczywiscie V albo X ( ale narazie jest drogi ) Co do modelu 3000N i V to roznia sie nawet spora iloscia inowacji . Wejdz sobie na www.canon.pl lub www.allegro.pl i poszukaj wybranych modeli oraz sprawdz cene . Zalezy czy chcesz kupic nowy czy uzywany bo tu czasami cena nie jest az tak znaczaca . Mozna oczywiscie trafic dobry model w przystapnej cenie . Ktos tu sprzadaje 300 ( starsza wersja ) + Vivitar 28-200mm popytaj .

Pozdrawiam

#9
LodzerMensch pisze:A dlaczego Kleofasie zakładasz błędne działanie światłomierza? Poszuka to znajdzie odpowiedni egzemplarz.
po co się rozdrabniać, tutaj kupuje nowego eosa, ma pewne że będzie poprawnie działał, a nie na dwoje babcia wróżyła...,

Kolega chce robić zdjęcia przyrodu i krajobrazu... jakoś nie mam przekonania do slajdów w zenicie ( oczywiście się da, ale..... :) )

#10
LodzerMensch pisze:A dlaczego Kleofasie zakładasz błędne działanie światłomierza? Poszuka to znajdzie odpowiedni egzemplarz.
Znaleźć egzemplarz oznacza: kupić, sprawdzić i potem jak coś nie tak, to co ????

3000N lepiej nie, choć tani jak barszcz - jest obecnie po ok 650 zł. Natomiast 3000V ma inny korpus, analogiczny jak 300V, 35 polową matrycę pomiarową, zdjecia w serii 2 kl/s. 7 polowy AF i możesz również rozpatrzyć zakup tego aparatu.

K
Ostatnio zmieniony śr gru 01, 2004 1:20 pm przez Kleofas, łącznie zmieniany 1 raz.

#13
Ostatnio znajomy stwierdził że chce się nauczyć fotografować od podstaw i poprosił mnie bym mu coś poradził - miał na to przeznaczone 500zł. Wiadomo trzeba było się rozejrzeć za czymś używanym i tak zrobiłem - wybór padł na Canona AV1. Za 500zł kupiłem mu Body, standard canona 50/1,7 do tego zoom soligora 28-70 i bardzo dobry zoom soligora 70-210 ze światłem 3,5. Do tego lampę brauna młotek ze stopką SCA. To wszystko w metalowej walizie. Chłopak mało nie zemdlał jak to zobaczył. Ja stwierdziłem - chciałeś się nauczyć to się ucz - poleciłem mu oczywisćie kilka książek łatwo dostępnych na polskim rynku i wręczyłem kilkanaście gazet do zerknięcia w wolnych chwilach. Żadnych autofocusów, żadnych plastików - ciężki, niezawodny sprzęt - upierał się na zooma to mu kupiłem - waży dobrze ponad 1kg - chce zomować niech dzwiga - odechce mu się szybko (hehe). czekam na efekty jego pierwszego filmu - przyjdzie - poskanujemy - wypijemy parę birków i będzie ok.

...

#14
Cure77: Popieram w 100 procentach!! :) Najlepszy jest manual a potem gdy juz bedziemy wiedziec w ktora strone fotografii chcemy isc, i gdy juz zjeby troche fotograficznego chleba mozemy sie decydowac na zakup aparatu z wyzszej polki... pzdr!

#15
czemu ja tego nie wiedzialem kupujac mojego dynaxa 3L w sierpniu..
mam w nim wszystko automatyczne... no moze poza mozliwoscia manualnego ostrzenia oraz decydowania czy lampa ma blysnac czy nie :) brakuje mi jak cholera czasu B oraz ustawiania wielkosci przeslony :/ ...
mam juz 2 szkla do minolty wiec jak bym mial wymieniac to na inne dynaxy 4 lub 5.... ale za 300 zl doplata to raczej nie wiem czy sie samo body wykombinuje ( jakbym mial wymienic body 3L na np 4 ) bo kto by chcial kompaktowa lustrzanke :/
tak jak na poczatku sie cieszylem ze mam cos porzadnego to teraz sie wkurzam ze nie ma tych funkcji ktore bym potrzebowal :/

a moze mi ktos zasponsoruje body dynaxa 4 lub 5 ;) moze cierpi ktos na nadmiar kasy ;) qrde przestane pic ten sok pomaranczowy bo juz gadam od rzeczy :)

zaluje ze kupilem 3L a nie dozbieralem do bardziej manualnego modelu :/

pozdrawiam