#3
Moim skromnym zdaniem, też nie ma odpowiedników u konkurentów, ale to tylko moja subiektywna opinia. FUJI jest FUJI !!! :D Pewnie zaraz się zacznie, że Kodak jest lepszy, albo Konika :D .....

#8
a w czym jest taka fajna ?
nie uzywalem jeszcze ? :D
moze siakies porownanie jezeli sie tylko da oczywiscie do fuji press 400 ?
bo mam zgryz czy przelozyc z lodowki do aparatu

#9
wiesz co raczej ciezko porównywac realę do presski to zupełnie iny negatyw do innego przeznaczenia...

-------------------------

Superia Reala

Znakomita ziarnistość i ostrość. Pięknie gładki, pełny szczegółów obraz, nawet przy powiększeniu.
Miękka, subtelna skala tonalna. Pełna czytelność szczegółów i subtelne przejścia tonalne, nawet w najbardziej delikatnych kolorach.
Świetne rezultaty w oświetleniu fluorescencyjnym. Brak charakterystycznej dla tego rodzaju oświetlenia zielonkawej poświaty.

Fujicolor REALA to prawdziwie profesjonalny materiał światłoczuły do fotografii portretowej, który doskonale i w pełni oddaje naturalne odcienie skóry i kolory. Film REALA, który został opracowany z myślą o fotografowaniu subtelnych odcieni skóry i delikatnych pasteli roślin, doskonale rejestruje całe piękno fotografowanych obiektów. Wykorzystywany przez profesjonalnych fotografów studyjnych i portretowych, REALA umożliwia im osiąganie najlepszych rezultatów. Film zdobył również uznanie ogrodników chcących zarejestrować tworzone przez siebie dzieła. REALA poprawnie oddaje całe piękno subtelnych kolorów i odcieni roślin.


------------------------------

pozdrawiam :)

PS. pressek juz chyba nie ma??? przynajmniej na stonie producenta :(

#11
polecam specyfikacje na stronie producenta...

na tych 160 nigdy nie robiem więc ni ebede sie wymadrzał

osobiscie pracowałem tylko na nph... ta nie jest tak ultradrobnoziarnista, i ma zdecydowanie nizszy kontrast (dlatego to doskonały materiał slubny na flesza coby nie poprzewalac białej kiecy w stosunku do czarnego garnituru) poza to 400 więc mozna poszalec ze swiatłem zastanym tez, nie toleruje niedoswietleń (wyłazi ziarno) ale dobrze naswietlona dla mnie ok :)

#16
zgodnie z obietnicą trochę reali w moim wydaniu, co prawda trachtory już kiedys były, ale pozwolę sobie przypomnieć :)
oczywiście trochę poPSowane: zmniejszone i ostrzone, ale bez poziomów, itp.

PS. nie patrzcie na stronę techniczną zdjęć-patrzcie na realę.
Ostatnio zmieniony pn lut 07, 2005 3:57 pm przez krzysztofik, łącznie zmieniany 1 raz.
cron