#243
Witam forumowiczowm, a wiec i ja sie pochwale ;)

u mnie
2x puszka Yashica FR1
+ yashica MC 35-70 f 3,5-4,5
+ yashica ML 50 f2
+winder
+adapter m42

350D
+ kit usm
+sigma 70-300 apo
+canon 50 f1,8
+adapter m42

filtrow kilka hoya, hama, soligor

czekam na zenitara 16 f2,8 m42 jako jedynego fisheye na ktorego bylo mnie stac, ktorego bede mogl wrzucac do obu puszeczek ;)

#245
eos 300v, eos 350D, CMENA 8M, kiedys zenit.

szkla:
cosina 100-300 f/5.6-6.7 [ciemne jak noc, ale daje rade :D]
tamron 28-105 f/4-5.6
canon 18-55 KIT

M42:
2x helios 58 f/2 [moj ulubiony]
jupiter 135 f/3.5


plan 5cio letni :roll: :
eos 1v
24-70 f/2.8 L
50mm f/1.4 L

#246
A ja mam, nie licząc "głupawki", czyli aparatu dla całkowitych amatorów :) (z Komunii :P ) jeszcze FEDa 5B oraz Zenita TTL + kilka "bajerów" (obiektyw Tair 11, filtry,...).
Ale FED chyba odchodzi na emeryturę... (no chyba że Zenita szlag trafi 8) ).

#248
przerzuciłam sie na nikona fm2, troche lipa, bo mam do niego tylko jeden obiektyw: nikkor 50 f1.4
poza tym magnifax 4 z obiektywami 50, 80, 105
+kilka halogenow budowlanych, swietlowek i lampa studyjna marko flash 600 (chyba tak to sie pisze...), statyw manfrotto z glowica kulowa (jest w pyte!)

#249
Czołem
Mój sprzęcik to:

Aparat: Ricoh KR-10x
Optyka narazie jedna: Ricoh Rikenon 50mm f/2
A tu jak rysuje:
Obrazek

Na fuji superia 200, ustawień niepamietam
Pozdrawiam
Sadowski25

#250
Mam Minolte 505si ale właśnie nabyłem Nikona F80. Nolcia rani mnie brakiem podglądu głębi ...i nie tylko. Poza tym ten hałas. Z Nikonem musze się najpierw zaprzyjażnić. Prawdę powiedziawszy to zdegenerowałem się odkąd używam lustrzanek AF. Robiąc fotki Kijewem 17 czy 19 to było prawdziwe wyzwanie.

#252
Revueflex AC4 + Pentacon 29mm + Helios 58mm ( rzadko używany)
Canonet 28
Ricoh 35 ZF ( kurzy się ; - )
Weimarlux CDs
no i oczywiście Fuji 5600 który dawno światła dziennego nie widział :D

#254
Andres pisze:Wiernie leciwym Olkowi L20 i Eos-owi 5 z całą szklarnią L jaką do tej pory nabyłem :D
nie wiem czy sie nie wyglupie;)
kodak zd710
dopiero zaczynam swoja przygode:)
narazie wszystko jest dla mnie nowe i duzo nauki przede mna:)

#255
Chyba wszystkim przydalby sie update;)

Kiedyś pewien fotograf(nie pamietam nazwiska) zapytany przez dziennikarza;

- piękne zdjęcia Pan robi, jakim aparatem?
- po chwili namysłu fotograf odpowiada;
- piękne reportaże Pan pisze; na jakiej maszynie?

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony czw paź 09, 2008 11:24 pm przez Adam.B, łącznie zmieniany 1 raz.

#256
a czy to istotne kto czym robi??

Liczą się przede wszystkim efekty a nie sprzęt. Osobiście mnie to ryba ale jak słyszę na ulicy, że "łoł on ma d3" albo jak jeszcze z hasko czasem stanę (mamy to samo body) i ludzie się gapią, to mi się nogi uginają i chce mi się śmiać;]

W dzisiejszych czasach mimo wszystko sprzęt już powoli nie stoi na przeszkodzie, powoli się wszystko ujednolica (jak wszystko na ziemi: globalizacja, euro etc.) Raczej to chodzi dzisiaj o pomysł, czas i miejsce

Poza tym nie bądźmy onanistami. Trochę tu przerysuję ale sądzę, że niejeden zawodowy fotograf co robi foty dla np, national-a zrobiłby niejednokrotnie lepsze zdjęcia zwykłym kompaktem, niż my z całym arsenałem najlepszych sprzętów.
Chociaż próbujemy i się staramy:D

PS. wybaczcie za małego off-a, na L4 jestem wiec trochę muszę sobie odbić:P

#257
st4t1c pisze:a czy to istotne kto czym robi??

Liczą się przede wszystkim efekty a nie sprzęt. Osobiście mnie to ryba ale jak słyszę na ulicy, że "łoł on ma d3" albo jak jeszcze z hasko czasem stanę (mamy to samo body) i ludzie się gapią, to mi się nogi uginają i chce mi się śmiać;]

W dzisiejszych czasach mimo wszystko sprzęt już powoli nie stoi na przeszkodzie, powoli się wszystko ujednolica (jak wszystko na ziemi: globalizacja, euro etc.) Raczej to chodzi dzisiaj o pomysł, czas i miejsce

Poza tym nie bądźmy onanistami. Trochę tu przerysuję ale sądzę, że niejeden zawodowy fotograf co robi foty dla np, national-a zrobiłby niejednokrotnie lepsze zdjęcia zwykłym kompaktem, niż my z całym arsenałem najlepszych sprzętów.
Chociaż próbujemy i się staramy:D

PS. wybaczcie za małego off-a, na L4 jestem wiec trochę muszę sobie odbić:P
ależ w pełni się z Tobą zgadzam... :D Tyle że prawda jest taka że często ze względu technicznego pewnych spraw nie przeskoczysz... Stąd też pęd, przynajmniej u mnie do lepszego sprzętu.

#258
Dopiero zaczynam swoją zabawę z analogami - Zenit TTL + obiektyw na razie kit jaki nabyłem wraz z aparatem - Helios 44M 2/58.

Myślę, że jak na początek powinno być ok :wink: