#141
to jest taki sprzeczanie sie w piaskownicy kto ma lepsza lopatke ... jakby zapomnniec ze lopatka sluzy do kopania dolkow .... i zamiast robic to co sie chcialo robic ta lopatka wchodzac do piaskownicy to traci sie czas na jakies przekomarzanie sie ...

peace

#142
Ja aktualnie dalej robię T90 mam dosyć sporo stałek do niego (wszystkie org.).
Moja F1 New zjarała się prawie rok temu i dalej starają się ją naprawić (prawdopodobnie przez winder).
Zastanawiam się nad kupnem nowej F1 New(najlepiej naświetlała mi slajdy), ale jeszcze dochodzi kwestia hałturek, do tego AF się przydaje myślę o Nikonie F5 lub Eos 3 (do niego mógłbym zakładać FD).
Dodatkowo dwa starty (puki co starczają) i box.
Podstawa jednak, to Canon FD.
Do cyfry mi jeszcze daleko (jestem sentymentalny).

#145
Dolozylem na polke z aparatami Minolte 7xi ze szkielkiem minoltowskim 28-105 f3,5-5,6 wersja xi. Do tego flash Vivitar 628AF. Wrazenia z uzytkowania zestawu mieszane. Eye-start doprowadza mnie do szalu, choc powoli sie przyzwyczajam. Statyw turystyczny wytrzymal jedno wyjscie w gory (caly zestaw z bateriami wazy c.a. 2 kg). Aparat ma duze mozliwosci rozszerzane dodatkowo kartami programujacymi. Z rzeczy BARDZO FAJNYCH ma podglad rzeczywistego kadru. Polega to na tym, ze po wcisnieciu magicznego guziczka obiektyw sam zmienia ogniskowa na mniejsza, a w wizjerze pojawia sie ramka obrazujaca rzeczywisty kadr. Dziala ten system w zakresie od 50 - 105. W momencie nacisniecia spustu ogniskowa wraca do punktu wyjsciowego. Uwazam, ze to bardzo przydatna funkcja. Mile tez zaskoczyl mnie pomiar swiatla. Pewnie, ze to nie to samo co Dynax 7, ale jestem zadowolony. Tymbardziej, ze caly zestaw kosztowal mnie 550 PLN...

#146
Zestaw nr 1: Canon T70 + 50/1.8 + 135/2.8 + Speedlite 155A.
Zestaw nr 2: Canon EOS 300 + 28-80/3.5-5.6 + 80-210/3.5-5.6.
Zdecydowanie wolę nr 1 - świetny solidny korpus z dużymi możliwościami, obiektywy doskonałe, lampa wystarczająca.
Jeżeli ktoś się do takiego czegoś przymierza, to chętnie służę bliższym opisem. Co do zestawu drugiego, to moja żonka się do niego przykleiła i mam go na razie z głowy:-) CZEGO WSZYSTKIM ŻYCZĘ!!!

Minolta rulez!

#148
Zaczynałem daaaaawno temu od smeny 8, potem zenith 3M, marząc o practicy :), potem zenit ttl (oprócz heliosa : pentacon 29/2,8 i jakaś 200/4, którą pożyczyłem... i niech go piekło pochłonie), w międzyczasie lubitel 166 i zorki 4 (zenit jest fajny, ale zakres czasów słaby), wreszcie chciałem coś nowoczesnego - kupiłen nikona F50, zrobiłem ze 6 rolek... i szybko sie go pozbyłem :!:
Teraz ma minoltę dynax 505 super... i jest super, do tego minoltowskie szkiełka 28-80 i 75-300 lampa hd5600-to jest to.
Od roku (dostałem na gwiazdkę :D ) cyfra hp735 3.2Mpx - zrobiłem parę tysięcy fotek... i zachorowałem. Marzy mi się minolta A2 8MPx z antishackiem albo lustrzanka, tez minolta 7D ale tylko 6MPx i horrendalnie droga.
A tak nawiasem - tak mało jest "minoltowców', czy się wstydza przyznać????
Nie zamieniłbym mojej 505 na C ani N ani P :P chyba, że na M9 albo M7
pozdrawiam

PS. o co chodzi z ta ankietą??

#150
Male uzupelnienie zlomu...
Doszedl 20D+grip, 17-40 4L, 50 1.4, 580EX, 70-200 2.8 IS L + TC 1.4x i sterta filtrow oraz akcesoriow, monopodzik, nowa glowica do statywu itp.
Oprocz tego nareszcie sa finanse na naprawe Praktiki (NovaB) i Kieva (nie pamietam jaki) bo i negatywy mozna by zaczac cwiczyc :roll: .
Jak to znajomy na forum Canona o sobie pisze tak i ja o sobie moge napisac: kupa sprzetu a za grosz talentu 8)

#153
Niedawno dolaczylem do forum;) tzn kilka godz temu no i chyba tylko ja tu wladam takim ubogim sprzetem;)

A wiec... Zenitek TTL...
oraz cyfre Kodak DX6340

ale biorac pod uwage moje dochody, ktorych jeszcze nie amm to i tak niezle;) hihi

Ale jak mi to tatus wytlumaczyl ze nie sprzet swiadczy o wszystkim... wiec tak na poczatek mysle ze mi wystarczy:)

Naszczescie w Kodaczku mam ustawianie reczne migawki przeslony itp... takze mozna sie tec ciekawie pobawic:)

Pozdrawiam

#155
A ja rowniez sie dolacze.

Porst CR-3 wraz z Porst CR 50mm/1.8 oraz Porst CR 70-210/4.5-5.6, lampa, filtrami i reszta zlomu :)

Tym robie najczesciej ;) Ktos pamieta jeszcze ten sprzet? Lustro klapie "jak klapa od sracza", jak tu sie ktos o eosie 5 wyrazil ;), ale i tak go kocham

A w zanadrzu mam jeszcze generalnie Nikona F80 oraz D100 i do tego dwa kity i jeden tele 70-300 ED.

#157
ok, to i ja napisze czym strzelam - canony 20D i 33 (do niedawna takze 10D) oraz Lubitel 166b, szkielka 17-40/f4L, 50/f1.8, 70-200/f4L
i od czasu do czasu blysne 550-ka :)

#158
Może i ja coś dorzuce.
Mam poczciwą Minoltę 505si i jestem w niej zakochany. Zdjęcia robi dostatecznej jakości by móc się nimi pochwalić w necie.
Mam też Kodaka CX6200, którego stosuje gdy nie potrzebna jest dobra jakość.

#159
Taaaaaaaa a na dzisiaj nie mam żadnego sprzetu .Ta poza Yashica elektro 35Fc i 4x5 ale to sie nie liczy bo to raczej meble jak narzedzia ........