foto na lnie

#1
ostatnio dopadłem knigę mojego dziadka pt. Poradnik fotograficzny Władymira Puśkowa z 1956 roku... 5/6 książki jest o zabytkach typu ''Moskwa-2" , znalazłem jednak coś fajnego ... a mianowicie instrukcje jak robić powiększenia na uczulonej tkaninie ... tylko jest jeden problem ... ja wogóle się nie znam na chemii :cry: a tam są potrzebne takie rzeczy jak : Cytrynian żelazowo-amonowy , Żelazicyjanek potasowy , :( dwuchromian amonowy , Azotan srebra i kwas octowy 80% ...

Czy ktoś focił na "obrusie" ? Wiecie gdzie [śląsk] takie rzeczy kupić i ile to kosztuje ? Pytam bo bardzo się nakręciłem :lol: :lol: i mam pewien pomysł co bym naświetlił ...

pozdrawiam ... Ten Co Czci Bór

#2
idz do pani z chemii, powiedz ze sie tym interesujesz i ci troche potrzebne, :) z 2kg :)
jak nie chodzisz do budy to wiekszy problem :)

pozdrawia ten co czci zime i bialy :)

#4
w zasadzie wszystkoniby do dostania w specjalistycznych sklepach, nie wiem czy w krakchemi by nie było... a przepisy na emulsje chyba tez gdzies były na forum...

#5
Masz dwa wyjścia labo zrobisz sam albo kupisz gotoowa tetenal Work Emulsion . nie ma takiej zabawy jak z ta zrobiona własnoręcznie . Bo po prostu kupujesz i pokrywasz płutno .Jednak odpadaja ci wtedy wszystkie problemy z załatwianiem odczynników :-))))

#6
tetenal Work Emulsion - fajny tylko że za drogi ... za 0,25 l chcą 130 zeta ... chyba pomęczę się i zdobędę te dwuchromiany

pozdrawiam