Jak zacząc samemu wywoływac zdjęcia?

#1
Witam.
Przeglądnąłem troszkę forum, troszkę google (lecz nie chciałem spędzic przy tym całego dnia :) ) i wiele informacji nie znalazłem.

Jeśli więc ktoś z Was zna jakieś strony, .pdf'y, bądź tematy tutaj na forum - bardzo proszę o linki.

Dodam tylko - że nie mam pojęcia jak wywoływac samemu zdjęcia. Coś tylko czytałem - jakieś powiększalniki, odczynniki chemiczne, itd... Ale wiele mi to nie mówi :) .

Bardzo więc Was proszę o jakieś rozjaśnienie mi tego tematu. Oraz - co też ważne - czy w ogóle się opłaca wywoływac samemu fotki, ile orientacyjnie kosztują narzędzia, słowem - przedmioty - które są potrzebne do tej "zabawy".

Co jeszcze mogę dodac? Chodzi mi o wywoływanie negatywu i robienie odbitek kolorowych. Biało-czarne filmy są u mnie stosunkowo drogie... :)
Jakby co mieszkam w domku jednorodzinnym, więc piwnicę mam obszerną - wraz z pralnią (miejsce na ciemnię?) ...

#3
Cóż, filmy czarnobiale to może i drogie są, ale zdecydowanie łatwiejsze w obróbce i powtarzalności
jeśli nie masz kasy na procesor i chcesz sobie samemu kręcić koreksem.

#4
ja wole krecic koreksem...
polecam zabawe w ciemni...
na alledrogo mozesz dostac nawet za ok 300 zl cala ciemnie... ;)
chemia i reszta nie jest taka droga... ;)

a trudnosc w robieniu w ciemni to tylko przelamanie sie, ze trzeba zalozyc film na szpule w pelnej ciemnosci(dla tych co nie lubia ciemnosci ;) )
niby takie trudne ale jak sie poczyta i zrozumie zasady nie jest takie skomplikowane...
polecam stare ksiazki dotyczace fotografii analogowej i obrobki negatywu z allegro... ;)

a kultowa strona tutaj... ;)
http://www.korex.net.pl/
jak cos to pytaj... ;)


masz dobra oferyte!!!
znaleziona na www.sklepfotograficzny.pl

Sprzedam kompletne wyposażenie ciemni fotograficznej. Powiększalnik Krokus kolor 66 z obiektywem Janpol kolor F:5,6 80mm, dużą suszarkę dwustronną obracaną na nóżkach 30 x 40 cm, zegar ciemniowy, kuwety, szczypce do kuwet, wieszaki do negatywów, koreksy 3 szt, lampa ciemniowa z kompletem filtrów ciemnowych, menzurki, termometry, maskownica, obcinarka i hemikalia do czarno białej i jeszcze inne drobiazgi. Wszysto w dobrym stanie. Chciałbym za to wszystko 250 zł .
Cena: 250
email: wiry46@poczta.onet.pl, tel. 600-661-691

#5
Dzięki dzięki, już się zabrałem za czytanie :) .
300zł - w sumie nie jest chyba tak źle, myślałem że to wszystko wyjdzie znacznie drożej, ale... póki co i tak nie mam na razie na to tyle kasy (ach te modelarstwo... 8) ).

#6
na poczatek popatrz po ciotkach,wujkach,dziadkach i znajomych.swego czasu w wielu domach byl sprzet do tego,czasem u kogos moze na strychu lub w piwnicy zalegac.nawet jak to bedzie prosta beta to moze i zakupu nie warta,ale odnaleziona i odkurzona pomoze w zrozumieniu "z czym to sie je"

#7
Na poczatek kup koreks. (Nie oszczedzaj bo to najwazniejsza czesc zabawy w czarno-biala fotografie. Jak sknocisz odbitke to wyrzucisz ja do kosza, jak negatyw, to poza skrajnymi przypadkami nie masz mozliwosci poprawy).Wywolac film mozesz nawet w lazience. W nocy wystarczy pogasic swiatla w mieszkaniu, zaslonic drzwi kocem i wystarczy do wkrecenia negatywu. Reszte robisz przy swietle. No a jesli mieszkasz w domku to nie masz zandnego problemu z miejscem - zazdroszcze.

#9
kolory tak wiecej procesow podczas wywolania i pozniej przy odbitkach... chemia do tych procesow diabelnie droga...

a co do koreksu to polecam nie oszczedzac i kupic KAISERA... mozna dostac nawet za 70 zl... ale naprawde sie oplaca... ;)
duzoooo lepsiejszy nik krokus... ;D

#10
W obecnej chwili na Allegro dwuszpulowe Kaisery są za ok. 70zł . Linka nie daję, bo za kilka dni przestanie byc aktualny :) .
Czyli wypada mi uzbierac sobie ... I się pobawic :) .

Aha - u mnie w fotograficznym są 2 rodzaje filmów czarno-białych - jednen to 400 za 13zł a drugi jakiś Czeski za 10gr mniej - niby do samodzielnego wywoływania. Czym zatem może się on róznic od pierwszego?
cron