czym to sie moze skonczyc??

#1
swoja ciemnie mam w piwnicy, temp. tam panujaca to 12 stopni(znosna :D )trzymam tez tam wywolywacz i utrwalacz , no i moje pytanie brzmi czy temp. tych chemikaliow jest istotna?? no i jakie sa tego nastepstwa, no i czy mam wyniesc je do domu, z gory dziekuje za rady :D

#2
Chemie mozna a nawet nalezy przechowywac w obnizonej temperaturze,ja przechowuje w lodowce.Natomiast gdybys chciala robic powiekszenia w temperaturze 12 stopni,bedziesz miala niezamierzone efekty-zimny wywolywacz pracuje kontrastowo,a utrwalanie musi potrwac dluzej.

#4
ja tez sie zabieram za urzadzanie piwnicy na ciemnie... o temperaturer sie nei martwie bo za sciana jest kotlownia a w scianie komin i bedzie ok 17-20 st, bardziej jednak martwi mnie kurz i brud... jednak cos na to zaradze :)

#6
osobiscie uwazam ze w czasie pracy tworczej spozywanie grzybkow jest wyjatkowo kreatywne i stymulujace,droga malgosiu.ogoreczki sa dobre w polaczeniu z proba ugaszenia pragnienia,lecz pojawiaja sie spore problemy z ostroscia!generalnie musisz tez pamietac o BHP pracy w ciemni.dostanie sie choc odrobiny wywolywacza z dzemikiem do przewodu pokarmowego konczy sie z regoly lekkim przysiadem w kącie...i przerwa w dostawach energii 8) .pamietaj ze wywolywacz i ty rowniez musicie pracowac w stabilnych warunkach termicznych,bo inaczej trudno bedzie liczyc na powtarzalnosc.osobiscie uwazam ze zbyt zimny wywolywacz ma zly wplyw na plastyke zdjecia.

#9
ja zawsze stosuje metode podwyższenia temperatury w oparciu o dobry koniak stosowany doustnie ... ciepełko murowane i przy okazji dobra dezynfekcja bo CZYSTOŚĆ W CIEMNI JEST NAJWAŻNIEJSZA

#10
bono pisze:osobiscie uwazam ze w czasie pracy tworczej spozywanie grzybkow jest wyjatkowo kreatywne i stymulujace,droga malgosiu.ogoreczki sa dobre w polaczeniu z proba ugaszenia pragnienia,lecz pojawiaja sie spore problemy z ostroscia!generalnie musisz tez pamietac o BHP pracy w ciemni.dostanie sie choc odrobiny wywolywacza z dzemikiem do przewodu pokarmowego konczy sie z regoly lekkim przysiadem w kącie...i przerwa w dostawach energii 8) .pamietaj ze wywolywacz i ty rowniez musicie pracowac w stabilnych warunkach termicznych,bo inaczej trudno bedzie liczyc na powtarzalnosc.osobiscie uwazam ze zbyt zimny wywolywacz ma zly wplyw na plastyke zdjecia.


LOL hahaha jak to sprytnie poubieral w slowa hehehehe