żarówki do powiekszalnika

#1
ktoś wie jakie modele zarówek zastosować do: opemusa6 z kolorową głowicą i magnifaxa4 z kondensorową? Przed sesją zajechałam obydwie (zarowki)... (stare były...)pech.

Dziękuję za odpowiedzi typu: duza mleczna bez napisow czy mala halogenowa z lustrem.


Wdzieczon za wszystkie konkretne informacje :D

#3
Dziękuję za odpowiedzi typu: duza mleczna bez napisow czy mala halogenowa z lustrem.
ale innych odpowiedzi nie ma...
do magnifaxa możesz sobie wkręcić co tylko chcesz, moc żarówki determinuje twój sposób pracy, jedni wola słabsze światło bo dłużej naświetlają, maskuję etc. drudzy wola max moc bo pracują na wysokich przysłonach, żeby nie tracić czasu na naświetlnie i choć większa moc bardziej się grzeje to żarówka świeci krotko wiec sprawa temperatury się kompensuje.

podobnie jest z opemusem, niemniej jak się upierasz żeby mieć halogen taki jak ja to zapytaj cygnusa...

POZDRO

#4
Teraz jest duży wybór, idziesz do sklepu i bierzesz mleczną żarowkę o takiej średnicy bańki,
aby zmieściła się do powiększalnika i nie przekraczała mocy maksymalnej.

W Krokusie mam zwykłego mlecznego SoftTone'a Philipsa 75W T60 230 V E27 ES 1000h 870 lumenów z Royal Philips Electronics Holland,
tylko zmyłem napisy z czoła żarówki i bez problemu działa.


W głowicy Color 3 mam żarówkę Osrama HLX 64627 Xenophot 12V 100W Made in Germany.
o taką

http://fotonegatyw.com.pl/cgi-bin/shop. ... 10954&pcz=


Mam nadzieję, że wyjaśniłem chociaż część wątpliwości. :D

#5
a, dzięki. bylam w sklepie osram i straszyli mnie, ze tu musi byc żarowka ze znaczkiem P czy coś (ze niby photo), sami nie byli pewni.

Kolezanka kupila zarowke do powiekszalnika (halogenowa z lustrem) w foto oleksym, zabulila osiem dych i ta zarowka nie pasowala do jej powiekszalnika (magnifax z glowica do koloru...). w sumie kapa. Pozniej kupila inną za 50zl i byla ok, wiec wolalam zapytac o model, zanim wywale-tak jak ona-prawie banke w bloto (zwrotow nie przyjmuja...).

#6
Cygnus pisze: W głowicy Color 3 mam żarówkę Osrama HLX 64627 Xenophot 12V 100W Made in Germany.
o taką

http://fotonegatyw.com.pl/cgi-bin/shop. ... 10954&pcz=
Primo - cześć, bo jestem na forum nowa :)
Mam pytanie co do tej żaróweczki. Mam Opemusa 5a, dotąd robiłam na głowicy czarnobiałej, teraz chciałam wypróbować meoptę kolorową, nie wiem jaki mam numer, to chyba nie jest najważniejsze... Otóż - czytając wcześniej tego posta, kupiłam sobie dokładnie taką samą żarówkę jak Cygnus... i niestety mi nie pasuje, czy to możliwe? Sprawa wygląda tak, że wszystkie te halogenki mają 2 cieniutkie bolce, prawda? czyli w gnieździe na żarówkę powinny być 2 dziurki... Tymczasem moje gniazdko ma 2 bolce, czyli dokładnie odwrotnie - i co teraz? Spotkał się ktoś z tym? A może ja po prostu tego zamontować nie potrafię? Głowicę kupiłam bez żaróweczki, więc nie wiem na czym ktoś tam wcześniej robił... Czuję się lekkorozczarowana. Ma ktoś pomysł?

#8
No właśnie wygląda na to, że nie jest to żadna pozostałość, że są tam takie na stałe, fabrycznie... A widziałeś takie gniazdko? jakiś feler może u mnie??!! bez sensu, a buuu...

#10
Zapomniałam napisać - wszystko git - to były faktycznie resztki poprzedniego halogenka, tylko mocno te bolce siedziały, bo sie lekko przytopiły... kleszcze poszły w ruch i... okazało się, że transformator też padł, hehe... Ale już wczoraj odebrałam od elektryka, więc na dniach będę się zabierać wreszcie do wywołania... ło ludzie, ile to już wody upłynęło od ostatniej zabawy w ciemni, ech...
cron