niespodzianka

#1
doznalem nieprzyjemnej niespodzianki po wyciagnieciu filmu z koreksu tz:
- film czysty,bez nadrukow,numerkow za to z czarna rozbiegowka
wlasciwie to tez nie do konca czysty - wyglada jakby byl niedoswietlony o 3-5 EV (na niektorych klatkach widac chyba niebo)

czy moze byc to wina filmu lub jego przechowywania (byl narazony przez pewien czas na wysoka temperature ale bez przesady)?
15 min wczesniej uzywalem tej samej kombinacji chemii i filmu (xtol1+3,apx100@400,przerywacz-wyrob wlasny,utrwalacz fomy - sprawdzilem nawet nr partii na filmie - ten sam) i wszysko wyglada dobrze (poza zaciekami - co tez mnie zdziwilo bo juz od dawna do mnie nie zagladaly).

#3
weesee pisze:a rozbiegówka jest czarna czy tylko szara?
jest calkowicie czarna

wczoraj powtorzylem kolejny raz apx100 z ta sama chemia i wszystko jest tak jak powinno.

#4
To się musiałeś pomylić w procesie, skoro nie masz również opisów.

Oczywiście pozostaje możliwość wady fabrycznej, ale jest to bardzo mało prawdopodobne.

#5
moja dedukcje tez zaczalem od tego , ze to ja cos sp...lem. Ale pojemniki mam kazdy inny na rozna chemie i tu mozliwosc pomylki jest bliska zeru. Pomyslalem , ze to chemia gwaltownie utlenila sie (lub zaszly inne reakcje) i to przez nia - wiec zrobilem natychmiastowe testy z kolejnym negatywem. I tu niespodzianka mila/nie mila - wszysko ok. Mieszam zawsze tak sama,termometr na wszelki wypadek tez sprawdzilem. Wiec stwierdzilem , ze ja juz za krotki jestem na takie akcje i musze pomocy szukac na forum. W ten krotki sposob opisalem moja droge na forum z tym tematem i stwierdzam , ze nadal jestem tak samo zielony jak na poczatku - a tam byly ZDJECIA nie pstryki dlatemu tak sie wk...lem