#2
delux jest drozszy wiec co z tym idzie chyba lepszy(nie wime bo nie robliem jeszcze na nim) ,,jezeli chodzi o xpress to wlasnie zrobilem na nim pare fot i jakis taki cienki mi sie wydaje i gnacy,no ale jezeli zaczynasz to napewno Ci taki starczy xpress

#3
Tak wlasnie myslalem. Szkoda ze juz nie ma papierow agfy - wlasnie konczy mi sie ostatnia paczka. :( Mam nadzieje ze z papierow ilforda bede rownie zadowolony jak z agfy.

#5
banan2 pisze:jest lepszy...zauważyłem natychmiast...akurat za papierem (plastikowym) agfy nie ma co płakać.
Ale ktory ILFORD MG IV DELUX czy ILFORD MG XPRESS!?

#11
tego nie wiem - na deluxie nigdy nie robiłem. ilford twierdzi, że ma największą ze wszystkich plastików rozdzielczość tonalną, więc od deluxa chyba też...i rozdzielczość tonalna naprawdę jest duża - agfa była słabsza i było to widać od razu...nawet trzeba się dobrze przyjżeć aby dostrzec różnice między barytem (agfa mcc)

#12
satyna delux jest po prostu piękna! niestety droga... Gdybym miała możliwość robiłabym tylko na tym papierze. ilfordy sa wkurzająco cienkie w porównaniu z agfą, niestety...
Ostatnio zmieniony sob lut 04, 2006 5:22 am przez xkamillax, łącznie zmieniany 1 raz.

#13
banan2 pisze:tego nie wiem - na deluxie nigdy nie robiłem. ilford twierdzi, że ma największą ze wszystkich plastików rozdzielczość tonalną, więc od deluxa chyba też...i rozdzielczość tonalna naprawdę jest duża - agfa była słabsza i było to widać od razu...nawet trzeba się dobrze przyjżeć aby dostrzec różnice między barytem (agfa mcc)
ale deluxe to tez papier ilforda

#14
xkamillax pisze:satyna delux jest po prostu piękna!
Potwierdzam i dodaj, ze delux jest chyba najlepszym papierem dostepnym na rynku - choc jeszcze nie probowalem ilforda xpress.