#10
przyklad weesego fajny nie powiem,

a co bys powiedzial na XTOLa, ja robilem neopana w D76 i XTOLu i polecam to drugie naprawde niezla bestia. XTOL nie zaniza ISO i daje bardzo ladnie szczegoly w cieniach - jest godny polecenia wlasnie w polaczeniu z NEOPANEM.

Za to na szacownym www.apug.org duza ilosc ludzi pisze ze w polaczeniu z ACULUXem 2 jest dopiero bajka ale ten zaniza ISO cos czego wole nie robic jak nie musze... Jednak i to mam zamiar probowac niebawem.

PZDR

#11
A ja właśnie Neopan 1600 w Xtol 1+3, a w ulotkach piszą, że to podobne do Neopan 400.
Robiłem wg digitaltruth i wyszło mocno kontrastowo, chyba zbyt kontrastowo(?), ziarno niewidoczne 13x18. Tylko ten kontrast...
Pozdrawiam

#12
Brodner pisze:A ja właśnie Neopan 1600 w Xtol 1+3, a w ulotkach piszą, że to podobne do Neopan 400.
Robiłem wg digitaltruth i wyszło mocno kontrastowo, chyba zbyt kontrastowo(?), ziarno niewidoczne 13x18. Tylko ten kontrast...
Pozdrawiam
Zawsze mozesz zejsc na filtrach pod powiekszalnikiem.

#13
Niby tak( mam głowicę), ale bardziej wyrównany negatyw daje chyba lepsze efekty.
Ktoś w ogóle zna ten duet Neopan1600+Xtol? Pytam, bo może stężeniem można zmienić kontrast? Nie wiem jakiego efektu się spodziewać :?

Ps: Moja uwaga o ziarnistości dotyczyła względnie świeżo naświetlonego negatywu( ~miesiąc), wołałem ostatnio "stary" i ziarno było znaczne( klisza z lodówki).
Pozdrawiam

#14
Brodner pisze:Ktoś w ogóle zna ten duet Neopan1600+Xtol? Pytam, bo może stężeniem można zmienić kontrast? Nie wiem jakiego efektu się spodziewać
Zna. Wołałem w 1+3 zdjęcia weselne i zmieściły się paski na ciemnym garniturze i suknia panny młodej.
Tak, rozcieńczeniem reguluje się kontrast.
Efekt jest dobry. :)

#16
No proszę, ładnie się ten neopan kopiuje:D, łapie wystarczająco dużo szczegółów w cieniach, niepotrzebnie filozofowałem przed wejściem do ciemni.
Pozdrawiam