Papier do wydruków czarno biaych

#1
Jestem w trakcie kupna drukarki EPSON STYLUS PHOTO 2400. Chce zakupic też papier do wydruków cz.b. Który będzie najlepszy czy matowy czy błyszczący i czy Epson, Ilford czy może Lyson ? Dodam jeszcze że tusz chyba będzie orginalny Epsona, astanawiam się też nad stałym zasilaniem w tusze Lysona.

#2
Papier błyszczący czy matowy ? na to pytanie musisz sam odpowiedzieć w zależności od motywu i upodobań.
Co do papieru, używałem Tetenala i byłem bardzo zadowolony zwłaszcza z gramatury 290
Tetenal nie jest tani ale i tak o ile dobrze pamiętam tańszy od Lysona.
Proponuje pozostać przy oryginalnych tuszach, jeśli zmienisz będziesz musiał zamówić nowe profile koloru, jeśli nic się nie zmieniło to wydatek od 400-500 zł za profil do konkretnego papieru.
Jeśli chodzi o przeróbkę na stałe zasilanie to przerabiałem trzy drukarki epsona do dwóch 1290 użyłem atramentu Lysona i te dwie błyskawicznie padły w trzeciej jest jakiś inny atrament nie pamiętam jaki ale przepuściłem przez nią już prawie po 500ml i nadal chodzi choć musiałem już zerować licznik strzyknięci.
Jak będą jakieś pytania odnośnie przeróbek to chętnie odpowiem (jaku użytkownik a nie konstruktor)

#3
Witam ponownie. Zainstalowałem stałe zasilanie (epson r2400) napędzane orginalnym tuszem K3. Działa od około miesiąca, jak do tej pory jest wszystko jak należy, tylko to automatyczne czyszczenie głowic po każdym włączeniu jest bardzo denerwujące bo dużo się marnuje tuszu. Mam wrażenie, bo wtedy jakoś nie zwróciłem na to uwagi, gdy drukarke chodziła jeszcze na kartridźach to czyszczenie nie odbywało się po każdym włączeniu do sieci.
Od jakiegoś czasu nie wyłączam drukarki. Drukuję codziennie a jezeli nie to robię ze dwa razy dziennie test głowicy, drukarka wtedy zurzywa śladową ilość atramentu, prawie tyle co nic, i mam pewność że zasychający tusz nie będzie zatykał dysz.
Pozostałem też przy orginalnych papierach, najczęściej używam premium semi gloss, jest rewelacyjny. Stosuje też ostatnio zabezpieczający aerozol na wydruk, który zabezpiecza przed UV i wilgocią oraz co bardzo lubię i co jest dla mnie ważne to pozostawia na papierze pewne ciekawe zmatowienie. POLECAM.

#4
o ile się orientuję to czarno biało robisz na negatywach,czy nie lepiej by było zamiast drukarki kupić powiększalnik i bawić się we własnej ciemni?

#5
Kiedyś próbowałem ale się trochę zniechęciłem do tego. Jak dla mnie jest z tym za duży "bałagan". Obecnie mam swoją ciemnię cyfrową i z tym najlepiej sie czuję. Robię tez dużo na diapozytywach, nie tylko b&w, a poza tym mieszkam obecnie za granicą wiec sam rozumiesz.
Gdy obrabiam cyfrowo swoje negatywy b&w to staram się nie ingerowac w nic poza tym co można zrobić pod powiekszalnikiem.
Gdy drukuję swoje prace używam tuszy ultrachrome k3 które gwarantują bardzo wierne oddanie bieli i szarości przy użyciu odpowiednich papierów trudno jest odróżnić wydruk od zdjęcia robionego tradycyjnie.
cron