#21
No prawda Bono z tym promowaniem marki - niestety jak sie wezmie zachodnia gazete to wiac reklamy pentaxa zas u nas niestety praktycznie wcale nie widac i swiadomosc marki jest slaba.

No ale czy K10D nie wyglada zachecajaco?? 22 bity, Stabilizacja w matrycy uszczelniany korpus i ponoc najwiekszy wizjer w tej klasie itd. Czyli D200 nikona za kase alphy 100.

No ja w kazdym razie czekam na cos konkretnego i cene w Polsce.

PZDR

#22
bono pisze:
rave nic do nikonow nie mam.wole je od canonow na ktorych sie srodze zawiodlem kilka razy. D200 uwazam za aparat prawie udany...ale nie zamienilbym sie.
Nie, Jacek, spoko, to czym kto robi i jaka ma opinie o sprzecie to ja szanuje calkowicie i nie do tego pilem, raczej sobie tak tu wpadlem wkleic pare mniej istotnych zdan bo dyskusja o aparatach jest zazwyczaj dosc jalowa.


Z tym ze z Lukaszem juz wieki temu pamietam dyskusje i jego narzekanie na D70. Wydaje mi sie troche ze ma zle podejscie do cyfry, swiat idzie do przodu i to co naswietlalismy na filmach i bylo super, na cyfrze wymaga odrobine innych technik i podejscia. Ja sie wychowalem na filmach w swoim fotograficznym zyciu, na cyfrze wlasnej jestem od 1.5 roku, przez pewien czas bylem lekko zgubiony, zaczalem szukac czemu te zdjecia nie wygladaja tak jakbym chcial no i zaczalem zglebiac jak moja maszyna reaguje na zmiany kontrastow, jakie swiatlo jest dla niej szumogenne, co decyduje o postrzeganiu zdjec jako ostrych no i po znalezieniu odpowiedzi jestem zadowolony z aparatu. Domyslam sie ze malo osob w ten sposob moze podchodzic do tematu no ale jak juz sie ktos decyduje na cyfre to decyduje sie na jeden FILM w aparacie wiec albo dobrze wybierac i zglebic "swoj" nosnik albo wrocic na film.

Calkowicie nie zgodze sie ze cyfry maja za mala rozpietosc tonalna. Jak ktos na to narzeka to albo totalnie w zly sposob podchodzi do fotografowania tym sprzetem ale nic nie wie o rozpietosci tonalnej,

#23
migawka pisze:No prawda Bono z tym promowaniem marki - niestety jak sie wezmie zachodnia gazete to wiac reklamy pentaxa zas u nas niestety praktycznie wcale nie widac i swiadomosc marki jest slaba.

No ale czy K10D nie wyglada zachecajaco?? 22 bity, Stabilizacja w matrycy uszczelniany korpus i ponoc najwiekszy wizjer w tej klasie itd. Czyli D200 nikona za kase alphy 100.

No ja w kazdym razie czekam na cos konkretnego i cene w Polsce.

PZDR
jakbym byl hobbysta to bym chyba polecial po tego pentaxa teraz, poczekamy na foty z tej maszynki bo 22bity konwerter narazie nic mi nie mowi, i wiekszosci uzytkownikom tez nic nie da bo ich monitory ledwo 8 wyswietlaja;)

Pentax za 2 lata, mysle ze obiecujaco, pentax teraz? na powaznie? zbyt duze ryzyko wchodzenia w system.