testy porownawcze rawow z roznych maszyn

#1
czy bylaby mozliwosc zeby udostępnic mi jakiegos defaultowego szota lub kilka (w roznych nastawach iso, korekcji eV) w postaci RAW z roznych systemow canon nikon minolta sony etc... od zabawek typu d50, 300d d5d do cyfrowych kolosow d2x czy 5d jezeli to mozliwe ...

mam dylemat

i nie wyprostuje go zadna opinia publiczna do puki nie przekonam sie sam.
Stoje przed trudnym wyborem maszyny do pracy ktora bedzie na siebie zarabiac, nie obchodzi mnie ergonomia pracy na chwile obecna i przekonywanie ze cos jest lepsze czy gorsze. na pierwszym miejscu stawiam na jakosc (ilosc szumow, głebia kolorow, skala tonalna!! )

zalamany jestem deskowata skala d70s, musze rozszezac zdjecie tonalnie w postprodukcji jak chce zeby choc troche poczuc satysfakcje jaka czulem z kliszy (tak tak wiem ktos sie znajdzie i wyprostuje moje mniemanie ze matryca nie bedzie jak klisza, tak oczywiscie, malkontenckie gadanie) ... choc biore pod watpliwosc jeszcze moj brak obycia sie z cyfrowym materialem ale chyba jakosc obrazu nie ma nic z tym wspolnego :-)
wiec jakbym mogl prosic o jakies klatki w rawach na virusowy at gmail dotttt com byłbym dzwieczny bardzo...

#2
jak chcesz z DYNAX 7D to zaraz Ci coś mogę pchnąć, tylko powiedz co (jakby coś wybierz może z moich wątków z przestrzrni jakichś ostatnich 3 miechów...)
Powodzenia,

#3
Luc, aby porwnanie miało sens trzeba użyć kilku body z tym samym obiektem i obiektywem.....
Jezeli chodzi o porównywanie KM7D i Canona 5D to mamy do czynienia z róznymi matrycami... trzeba skorygować wielkość ogniskowej....
Ja nie polecem 5D bo moim zdaniem robi "miekkie" foty.
KM bardziej "szumi" przy wyższym ISO ale robie bardziej "ostre" zdjęcia"....
Do celów zawodowych warto pomyśleć o jedynce Canona....
ale to inna pólka cenowa...
Pozdro :wink:

#6
nie wspomnialem nic o tym ze jedna osoba musi miec wszystkie te modele :-)
wlasnie glownie chodzi mi o roznice w matrycach od strony praktycznej. tonalnosc bierze gore nad wszystkim.

swoja drohga informacja o szkle bedzie pomocna :)

prosilbym o sample :) moze byc siakis landszaft albo widok z okna :)

#7
Jesli chodzi o tonalnosc i to co mozna zrobic z RAW'em to chyba Sigma SD10 nie ma konkurencji. Jednak to juz dosc stara konstrukcja. Robi tylko RAW'y, w dodatku szumi na wyzszych iso oraz przy dlugich czasach. Nie jest to maszyna reporterska, nie jest ona demonem predkosci ale w studio i w plenerze pokazuje na co ja stac :) Z sytuacji na dzis wszyscy czekaja na nastepce modelu SD10, to moze byc naprawde przelomowy aparat w swiecie cyfrowym... Aha i bagnet bodajze Nikona :)

#10
insane,to nie eksperymentuj: wiadomo,ze za normalna kase jest wlasciwie tylko jeden wybor.nie znam nikogo z forum ,kto za luje swojej decyzji.malo tego,wszyscy ktorzy zaczeli dzialac znabyni nam aparatami wkonali skok w nadprzestzren jesli chodzi o jakosc zdjec. dotyczy to nawet incuby,o kolcu nie wspomne. te aparaty na serio same robia technicznie dobre zdjecia. zreszta sam sie przekonasz...

ja,ze by cie dobic moge ci przeslac rawa w cyfrowej przystawki do hassela, 22MP na wielkiej matrycy. wtedy sie zalamaiesz i innej cyfry nawet do reki nie bedziesz chcial wziac.
jedyny problem to ciezar pliku:
ponad 140mb.

malo tego moge ci przeslac ten sam plik interpolowany do 300dpi i w podstawie 100cm. waga 300mb. roznicy praktycznie nie widac.

cena przystawki; jest promocja: 20 tys euro. :wink:

#12
dziekuje ci Rev :-)
mysle bono ze KM jest bardzo dobra opcja jednak i tak nie zmienie systemu dopuki d70 nie zarobi na siebie ... lub na ta zmiane systemu.
a zrodel z hassela nie chce ogladac dla wlasnego bezpieczenstwa :)

#13
insane pisze:a zrodel z hassela nie chce ogladac dla wlasnego bezpieczenstwa

lepiej nie...od momentu kiedy mialem z tym przygode...mam wiele przemyslen i watpliwosci co do amatorskich cyfer.

#14
bono pisze:insane,to nie eksperymentuj: wiadomo,ze za normalna kase jest wlasciwie tylko jeden wybor.nie znam nikogo z forum ,kto za luje swojej decyzji.malo tego,wszyscy ktorzy zaczeli dzialac znabyni nam aparatami wkonali skok w nadprzestzren jesli chodzi o jakosc zdjec. dotyczy to nawet incuby,o kolcu nie wspomne. te aparaty na serio same robia technicznie dobre zdjecia. zreszta sam sie przekonasz...

ja,ze by cie dobic moge ci przeslac rawa w cyfrowej przystawki do hassela, 22MP na wielkiej matrycy. wtedy sie zalamaiesz i innej cyfry nawet do reki nie bedziesz chcial wziac.
jedyny problem to ciezar pliku:
ponad 140mb.

malo tego moge ci przeslac ten sam plik interpolowany do 300dpi i w podstawie 100cm. waga 300mb. roznicy praktycznie nie widac.

cena przystawki; jest promocja: 20 tys euro. :wink:
Zobaczymy Jacku włsanie mam w torbie pozyczona od kumpla Minolte 7D ....................... zobaczymy ....

#15
Pozwole sie dolaczyc do waqku.

Otoz doszedlem ostatnio do wniosku ze potrzebuje uzupelnienia w postaci cyfry...

Wszyscy pisza tutaj o Konice Minolcie, Nikonie i Canonie, a co powiecie o Pentaxie??

Jak wlasnie pod wzgledem jakosci I RAWow (bo tylko z nich chce korzystac - takie mam wyobrazenia jak na dzis) wygladaja Pentaxy??

Z niecierplliwoscia czekam na jakies opinie i testy nowo pokazanego K10D z 22bitowym przetwornikiem, no ale tego jeszcze nikt z nas(?) nie wie jak to wyglada w pratyce zapewne.

Chodzi mi o dotychczasowe modele jakie ktos moze tu mial mozliwosc testowac..

PZDR

#19
kazdy aprat robi zdjecia lepsze lub gorsze. podobnie jak kazdy film to robi.problem w tym,ze tzreba sie nauczyc wycisnac maksymalne mozliwosci z dostepnego systemu. i to jest mniej lub bardziej trudne.

mozna sie uprzec i na sile z kodaka cisnac foty takie jak z velvii.ale mozna tez robic na velnii nic na sile.

podobnie jest cyframi. a pentax to brzmi dumnie i solidnie. to moja ulubiona marka,na ktorej nigdy sie nie zawiodlem w epoce analogu.ale cyfra? w zyciu w reku nie mialem. ale skoro firmie nie zalezy na promowaniu marki w duzym europejskim kraju,a produkty sa tak egzotyczne jak naturalne piersi modelek...?

rave nic do nikonow nie mam.wole je od canonow na ktorych sie srodze zawiodlem kilka razy. D200 uwazam za aparat prawie udany...ale nie zamienilbym sie.

#20
przynam ze jak tylko bedzie na to kasa to nie wiem czy nie skusilbym sie na d200 ale chcialbym miec mozliwosc przetestowania go w warunkach polowych ...

Rave wiem ze mialem... ostatnio malo spedzam czasu przy kompie w domu staram sie go nie uzywac kiedy nie musze :-)
cho do mnie na gadacza jak jestes on lajn :)
cron