Problem z wyborem sprzetu komputerowego

#1
Stoje przed dylematem - chce kupic notebooka i zastanawiam sie, czy zostac przy PC czy zakupic juz MacBooka Pro. Komputera uzywam przede wszystkim do: przegladania stron, edytowania tekstu, arkusza kalkulacyjnego, czasem zrobienia jakiejs prezentacji. Docelowo ma to byc sprzet, ktorego bede uzywal do opanowania Photoshopa i skanowania negatywow.

Nie wiem, czy wchodzic w PCta, czy zacisnac paska i wziac od razu Apple? To drugie rozwiazanie jest chyba duzo bardziej rozwojowe. Jesli polecacie jedna PCta, to prosilbym o jakies konkretne modele / konfiguracje.

I jeszcze jedno - czy bedzie duzy problem z dzialaniem skanera Agfa Arcus na przejsciowce na USB?

#2
po pierwsze koszt...
a jak juz to jesli masz cyfraka to polecam lapsa... ;) czasem odczuwam jego brak, praca w studiu gdzie nie ma kompa... :/
a jak analoga to chyba lepiej stacjonarke...
PS nie ma wielkich wymagan wiec sredni laps radzi sobie z nim dobrze... gorzej jest z matrycami u nich... to juz jest inna sprawa, ze nie widzialem jeszcze dobrej matrycy w lapsie...
wiec chyba najlepiej wychodzi zwykly piecyk vel pecet... ;)

#3
Z tego co piszesz to kup jednak zwyklego pod winde.
Z Apple nie zawracaj sobie glowy bo ten system jest u nas w kraju niestety dosc drogi.
Do tych zadan ktore wymieniles wystarczy ci sredniej klasy notebook bez zdobyczy najnowoczesniejszej techniki.
Jedno co mozesz brac pod uwage to wielkosc matrycy i to wsio.
Tak mi sie wydaje.

Pozdro

#4
Tylko i wyłącznie Mac ja używam Maca tak więc nie słuchaj o niedostępności programów jak i o cenach ... wszystkie to info wyssane z palca
pozdrawiam
Mac 100% działania
cron