pare pytan o skaner

#1
Dzien dobry;

Mam pare pytan o kanery i o to co sie da a co sie nie da. Wyszukalem sobie taki tani skaner epson perfection v100. w specyfikacji jest, ze ma obszar skanowania 8,5”x11,7”, czyli zdjecie mi sie zmiesci. Chcialbym sobie zeskanowac tez od czasu do czasu slajd, no i w opisie tej maszynki jest, ze skanowanie materialow transparentnych jak najbardziej. W zestawie jest tez adapter na 6 klatek filmu 35mm. Czemu 6 a nie 36? Czy taki skaner ma wydzielony obszar w ktorym skanuje film? Na jakiej zasadzie dziala ten adapter do filmow? Podswietla film czy co? Bo jesli to jest tylko ramka, to czy udaloby sie zeskanowac rowniez film 120 (i 127)? Do tej pory ‘skanowalem’ slajdy cyfrowka, ale sie zepsula,

piotr
Ostatnio zmieniony śr maja 02, 2007 10:32 pm przez p1ot3, łącznie zmieniany 1 raz.

#2
Hmmmm, a jak chcialbys zmiescic 36 klatek na szybie skanera?

Nie wiem jak jest zbudowany ten Epson, ale ramka ma sluzyc umieszeniu negatywu/slajdu w odpowiednim miejscu, zeby skaner tak jakby "wiedzial" gdzie ma skanowac.

Co do sredniego formatu to podejrzewam, ze bedzie mozliwe jego skanowanie, ale musialbys sie dowiedziec dokladnie.

Mam do sprzedania skaner Agfa Arcus 1200, nowy. Jest troche starszy od wybranego przez Ciebie Epsona. Jesli bedziesz zainteresowany, wyslij mi priva.

#3
ryciek pisze:Hmmmm, a jak chcialbys zmiescic 36 klatek na szybie skanera?
no, jedna obok drugiej, tak 6 paskow po 6 klatek.
ryciek pisze:Nie wiem jak jest zbudowany ten Epson, ale ramka ma sluzyc umieszeniu negatywu/slajdu w odpowiednim miejscu, zeby skaner tak jakby "wiedzial" gdzie ma skanowac.
i tu jest pies pogrzebany. wlasnie to mnie interesuje, czy skaner ma wydzielony jakis specjalny obszar wlasnie do skanowanie filmow? i dlaczego.

dziekuje,
piotr
cron