2 mega pikseli i format A4

#1
Witam mam problem poniewaz robie czesto fotki makro i czesto musze je kadrowac.Robie fotki z rozdzielczoscia 4 mega pikseli i czasem musze fotke skadrowac do 2 mega pikseli czy nie wiecie moze, czy ta fotka 2 mega pikselowa da rade w labie wydrukowana w formacie A4 (20cm na 30cm) bardzo zalezy mi na takich fotkach i jakosci, czy sa moze do tego jakies specjalne programy itp.a moze trzeba wyostrzyc fotke lub wygladzic :?

#2
słe wiesci... zapomnij o 20 na 30, nawet z pełnej klatki 4 mega...

robisz makro wiesz jak wazna jest ostrośc zdjęcia, wyrazistośc detali, nasycony kolor, to wszytsko zniknie (jesli było gdzies na małym formacie) po powiekszeniu do A4, z 2 mega pixeli max 10 na 15 cm

pozdrawiam :)

#3
wlasnie zanioslem negatywy do skanowania w labie.. tez chce potem uzyskac wydruk w formacie A4.. nie wiem jeszcze w jakiej rozdzielczosci mi je zeskanuja, bo niestety nie zanosilem osobiscie, ale prosilem o jak najlepsza jakosc.. jak odbiore skany to napisze co dalo sie z nich uzyskac.. mysle ze w szopie mozna troche podciagnac jakosc i kolory.. poczekamy zobaczymy

#4
jesli to lab cyfrowy to w wiekszosci skanuja max 2000 na 3000 px i generalnie ze sporą interpolacja da sie z tego zrobic nawet 30 na 34 cm a na spokojnie 20 na 30 :)

#6
sprawa wyglada nastepujaco: 1544 x 1024 przy 72 dpi co przy 300 dpi daje 13,07 x 8,67 cm.. mysle ze gdyby sie mocno postarac dalo by sie z tego wyciagnac A4, ale efekt nie bylby zbyt zadowalajacy niestety.. reszta pozostaje w kwestii drukarki i nosnika do druku..