Tablet graficzny

#1
Tak sie ostatnio zastanawiałem nad zakupem Tabletu graficznego. W sumie miałby on służyc do photoshopa do poprawy zdjec i Virtual Tuningu. Może jacyś uzytkownicy znajdą się na forum co myślicei o tym prosze o rady

#2
w kwocie do ok 500 zł to raczej zabawka, dobry tablet kosztuje od 1,5 k zł.

Tablet dobry jest raczej do rysowania niż obróbki zdjęć za pomocą tego urządzenia, chociaż są tacy którym się dobrze na tym pracuje.

Znajomy ma w biurze i leży w kącie

#4
Tablet dobry jest raczej do rysowania niż obróbki zdjęć za pomocą tego urządzenia, chociaż są tacy którym się dobrze na tym pracuje.
Zgadzam się całkowicie. Mam tablet Pentagram ale w PS częściej używam myszy.Pozdro..

#5
moim zdaniem tablet bardziej przydaje sie do pracy tworczej niz odtworczej (czytaj obroka fotografii).. a dobry sprzet to spora inwestycja.. w ps ja radze sobie myszka.. a tablet polecam bardziej do softu typu illustrator itp..
pozdrawiam!

#6
ok wszysko zalezy... tablet ma jedna powazna zalete nad myszką... dynamiczny regulacje nacisku narzedzi, która działa pod aplikacjami graficznymi... jak masz fach w łapie, rysunek etc. to tablet jest całkiem ciekwym rozwiązniem nawet do obsługi zwykych aplikacji...

a jesli nie... bo przywykłes do myszki to bez sensu sie w to bawic...

#7
probowalem kiedys w psie pracowac na tablecie, generalnie byla to droga przez meke i jednak do psa lepsza myszka, za to na pewno tablet przydaje sie w programach typu Painter, gdzie samemu sie rysuje, a nie tylko zmienia juz narysowane
kwestja przyzwyczajenia

#10
ja pracuję w PS na tablecie - kwestia przyzwyczajenia jak to niektórzy mówią - wg mnie to powrót do naturalności jaką jest posługiwanie się pisakiem - dużo rzeczy wbrew pozorom da się szybciej i dokładniej zrobić niż myszką (retusz, wycinanie itp) a reszta to skróty klawiszowe i to cały PS
cron