OVERSAMPLING

#1
witam !

ciemni cyfrowej chyba nikt nie odwiedza, wiec wklejam tutaj :)

jest gdzies w PS'ie funkcja oversamplingu? szukalem w pomocy, ale nic nie znalazlem. na forum wyglada na to, ze nie ma slowa nawet o oversamplingu. jakies pomysly?

z gory dzieki za odpowiedz.

#2
jesli chodzi ci o nadpróbkownie podczas skanowanie to w interfejsie psa tego nie znajdziesz... poszukaj raczej w interfejsie softu dołaczonego do twojego modelu skanera...

pozdrawiam :)

#4
jesli chodzi o skanowanie to PS obsluguje je przez modul twain i uzywa do tego softu dolaczonego do skanera.. wiec tak jak Rev uwazam, ze tam nalezy szukac rozwiazania..

a szczerze przyznam, ze chociaz stosunkowo dlugo zajmuje sie grafika to pojecie oversamplingu jest mi dosyc odlegle.. czy to dobrze czy to zle.. nieistotne ;)

#6
roton pisze:jesli chodzi o skanowanie to PS obsluguje je przez modul twain i uzywa do tego softu dolaczonego do skanera.. wiec tak jak Rev uwazam, ze tam nalezy szukac rozwiazania..

a szczerze przyznam, ze chociaz stosunkowo dlugo zajmuje sie grafika to pojecie oversamplingu jest mi dosyc odlegle.. czy to dobrze czy to zle.. nieistotne ;)
byłem na Twojej stronie, świetne grafy!

#9
wielokrotne próbkowanie dostępne jest dla przykładu w oprogramowaniu SilverFast,
w mojej wersji 6ai z Nikonem 4000ED overampling jest do x16
pozdro
Baldi

#10
czesc baldi... witamy na forum :)

... no jak sie ma taki skaner to juz wypada miec doń wypasionego silverfasta :) choc teoria mówi ze nadpróbkowanie powyzej 4x to starta czasu, efekty są niewspółmierne do czasu jaki sie na to poświęca :)

pozdrawiam :)
cron