#3
wlasnie jestem swiezo po zabawie w programie tym w wersji 9. musze powiedziec, ze jest to kopia photoshopa :D niektore funkcje wygladaja identycznie a i skroty klawiaturowe sa takie same (nie wszystkie chyba...).
fajne pędzelki, fajne bajerki... ale po co to komu? przeciez jest photoshop;) program ten tylko powiela jego funkcje (wraz z wygladem). poza tym to on chyba zostal stworzony do malowania. jeszcze sie tym cudem pobawie :P

#4
nowa wersja faktycznie jest sfotoszopiona pod wzgledem wygladu i obslugi, ja kiedys probowalem sil w starszej, o innym interfejsie, w ktorej szczerze mowiac narzedzia byly zupelnie nieprzewidywalne ...i szybko dalem sobie spokoj.

#5
painter to program malarski
corel przejal go od wersji 7 wczesneij byl markowany firma metacreations (miedzy innymi stworzyli Bryce) ostatnia wersja paintera stworzona przez metacreations byl 6. painter 7 jak dla mnie jest kompletnym nie wypalem .. 8 jest jest juz ciekawsze dopracowali ja troszke :) bardzo fajnie sie miesza bawry na palecie :) o 9 jeszce nie slyszalem :)
cron