nie do zrobienia?

#1
Witam wszystkich, jako nowy uzytkownik forum/cyfrowek/photoshopa :D chcialbym zapytac sie czy mozliwe jest poprawienie tego zdjecia. Mam do niego sentyment, ale niestety wyszlo tragicznie. Jak sie za to zabrac, jezeli jest jeszcze mozliwe, a moze jesli dam je do wywolania na malym formacie to nie bedzie az tak tragiczne?
Pozatym czy ktos moglby mi poradzic jak najlepiej rozjasnic zdjecie :).Chodzi o to jak znalesc zloty srodek zeby zdjecie nie bylo zbyt .... nienaturalne?
Załączniki
IM3G_1285.jpg
IM3G_1285.jpg (108.47 KiB) Przejrzano 11284 razy

#6
ale o co chodzi? co jest nie tak z tym zdjęciem?

no ma niski kontrast ale takie były warunki oswietleniowe, spore szumy z powodu wysokiego/automatycznego iso 400 + niedoświetlenia, lekkie poruszenie/nieostrosc z powodu czasu naswietlania 1/6 sek, etc...

bonuso ktos je jeszcze drastycznie skompresował...

kadr nijaki, poprawic i w ramki :)
a do szopowania to poprosze oryginał :)

pozdrawiam

#7
hehe, na usprawiedliwienie dodam ze to nie ja je robilem :), poziom moich jest ciut wyzszy :lol:, a jesli dam do wywolania na 'normalny format zdjeciowy' to bedzie cos na nim widac?
I jeszcze raz spytam na co powinienem zwracac uwage przy rozjasnianiu zdjec

#8
hehe, na usprawiedliwienie dodam ze to nie ja je robilem , poziom moich jest ciut wyzszy , a jesli dam do wywolania na 'normalny format zdjeciowy' to bedzie cos na nim widac?
a to juz zalezy od dobrej/złej woli laboranta... ja osobiscie wole sobie sam przygotowac plik z adnotacja "nie rusz" dla laboratorium :)
I jeszcze raz spytam na co powinienem zwracac uwage przy rozjasnianiu zdjec
... e chyba nie rozumiem... na wszytsko? krecisz krecisz az wykręcisz... jesli spodoba ci sie to co zrobisz na monitorze analogicznie bedzie z odbitką :)

#9
... e chyba nie rozumiem... na wszytsko? krecisz krecisz az wykręcisz... jesli spodoba ci sie to co zrobisz na monitorze analogicznie bedzie z odbitką :)
hehe no prawda, poprostu pocichu liczylem na odpowiedz typu 'krec az na diagramie zrobi sie prosta linia, to znaczy ze zdjecie jest idealne ' ;):lol:

To jeszcze sie zapytam. Napisales ze jak wyjdzie zdjecie zalezy od laboranta, czyli on wedlug uznania nanosi jakies poprawki na zdjecia? nawet jesli np. ciemne zdjecie bylo zamierzone?
//Nie bij jestem poczatkujacy :)

#10
laby sa dla amatorów, którym zalezy na wyraznych ostrych i nasyconych fotach... więc domyslnie makulature jaka dostaje stara sie wyciagnąc jaknajlepiej potrafi...

jesli cos zrobiłes siadomie... a wyglada jak bład to lepiej poinformuj o tym laboranta wczesniej...

#12
co można zrobić ? lepsze zdjęcie... ale tak na poważnie to możesz ciut poprawić (ale cudów nie będzie) w taki sposób
1. Najpierw podnieść nieznacznie gammę ... o jakies 0.2 ... 0.5
2. Wyostrzyć jakimś jednoprzebiegowym sharpenem
3. NeatImage -> usunąć szumy
i teraz... ja bym zobaczył jak to będzie wyhlądało... i może przerobienie tego na cz-b z większym kontrastem jeszcze dodatkowo pomoże...
pozdrawiam

#14
ale jak zaczniesz ywostrzać i zwiększać kontrast, to Ci się jeszcze szum wzmocni. ogólnie nie halo, ale popróbować możesz, zawsze COŚ da się zrobić, pytanie tylko, czy to wystarczy
cron