czym na format a2

#1
nie wiem czy w dobrym dziale zadaje to pytanie, ale problem polega na tym, ze chcialbym sie dowiedziec czym najlepiej wykonac zdjecie (chodzi mi o rodzaj aparatu - maly obrazek? sredni?, ewentualnie matryce w przypadku aparatu cyfrowego) by dalo sie je umiescic na plakacie formatu A2. nie chodzi mi o uzyskanie idealnej odbitki wielkosci a2, tylko czegos co bedzie sie nadawalo do umieszczenia na plakacie, ktory bedzie ogladany z odleglosci 2-3m. domyslam sie, ze maly obrazek nie wchodzi w gre. chociaz moze ktos robil zdjecie z takim przeznaczeniem aparatem maloobrazkowym i wyszlo to w miare znosnie? jakiego filmu uzyc najlepiej? bede wdzieczny za wszelkie porady.
pozdrawiam!

#2
...takich powiększeń to jeszcze nie robiłem....ale wydaje mi się, że odbitka wielkości A2 (420x594) oglądana z odległości 2-3 metrów, z małego obrazka, zrobiona na drobnoziarnistym materiale formatu 135, będzie OKI....

#4
...w kolorze największe jakie robiłem powiększenie to 20x30 z materiału NPC160 lub NPS160 i było rewelacja....
....w B&W to może niech się lepiej spece od ciemniowej zabawy wypowiedzą.... :)

#5
NPC160 powiadasz ;) sprobowac by mozna.. a tak wogole to zapomnialem dodac ze bw nie wchodzi w rachube.. to ma byc foto na plakat reklamowy w full kolorze..

dzieki za rade ;)

#7
...no można też dobrze zeskanować materiał 135 i rozdmuchać go PSie, albo innym programie przeznaczonym do tego celu i wyostrzać w Shopie...tylko skan musisz być rewelacyjny...

#12
za skan bekniesz kole 100-200 zł za klatkę
uohoho... kosmiczna suma.. :shock:
to obawaiam sie ze koszty przerosna watosc takiego plakatu..

a o jakiej jakosci skanu mowicie?
bo nasuwa sie kolejne pytanie.. czy w tarnowie ktos ma tak dobry skaner.. ;)

:roll:

#13
wszystko zalezy... głownie od plakatu i jego jakosci, motywu foty, techniki druku, stylu grafiki, etc...

jesli to robota niskobudzetowa (płaco ci 100 i usiech prezesa za fatygę) to nie ma co sie szczypac, cyknij cyfra 6-8 mln px albo zeskanuj do tej rozdzielczosci film, reszte zostaw grafikowi/dtpowcowi :)

tyle

#14
problem w tym, ze to ja jestem tym grafikiem ;)
a druk bedzie offsetowy, full kolor..
grafiki za wiele nie bedzie.. logo, copy i wlasnie to nieszczesne zdjecie na calosci plakatu..

#17
wiesz co nikt normalny nie skanuje nic na bebnie bo nie ma takiej potrzeby...

... ale jesli potrzebujesz materiały do poligrafi (kalendarze, plakaty, albumy... wszystko przy czym zalezy ci na jakosci druku to takjakby nie masz innej alterantywy (chyba ze srednioformatowa cyfra, albo wielkoformatowa ze scianka skanującą)

... nadal rzadzi diapozytyw i skaner bebnowy który znajdziesz w kazdym porzadnym studiu dtp, naswietlarni, etc... tam skanujesz dokładnie do rzadanego formatu i płacisz od megabajta :)

#19
REV....nie no spoko. Wiadomo, że ja ze swoich fotek, bilbordów nie będe robił.
A szczerze mówiąc, to nie wiem nawet gdzie w Poznaniu możnaby coś takiego znaleźć ??? Chyba tylko w CCS Druk. Swoja drogą to z czystej ciekawości jak będe w okolicach to się dowiem za ile można takie "cuda" robić.
POZDRAWIAM
cron