#6
incuba wiesz jak sie robi z negatywu negatyw to źle jakby sie dalo na odwrót z negsatywu pozytyw. Krótko mówiąc poprosyi robi sie negatyw z negatywu

#7
chyba tu czegos nie rozumem, ale pozytyw z tego czegoś wygląda tak >>>

a tak na marginesie to kto skanuje negatywy w płaskim skanerze?
co to jest???
Załączniki
xxx.jpg
xxx.jpg (35.7 KiB) Przejrzano 7680 razy

#8
jemu chodzi chyba o kolorowy negatyw.
wtedy invert nie pomaga! bo przeciez kolorowy film ma swoj kolor, ktory po zrobieniu inverta bialym sie nie stanie, nie?

to sie robi tak:
1. skanujemy kawalek maksymalnie naswietlonego negatywu (czyli to co po zrobieniu odbitki powinno byc biale)
2. pobieramy ten kolor
3. robimy nowa warstwe i wypelniamy ja tym kolorem
4. nakladamy ta warstwe na zeskanowany negatyw w trybie difference

powinno dzialac.

albo kupujemy skaner z przystawka do slajdow ktory robi to za pomoca sterownika i o nic nie musimy sie martwic :)

#9
shit... dopiero teraz to sprawdzilem i okazalo sie ze nie dziala. sorry. pokombinuje jeszcze, jak cos wymysle to napisze.

#10
jezeli koledze chodzi o kolorowy negatyw to ma lipe... bo nawet skanery z przystawkami radzą se z tym tak se i trzeba pilnowac profili danej marki negatwu...

generalnie ja do negatywów nie schodziłbym ponizej jakiegos normalnego skrzynkowe skanera tylko do negatywów... bo kazda rzezba przy skanowaniu negatywu drastycznie obija sie na jego jakosci wiec kombinowania nie polecam :)

polecam za to laby cyfrowe robia to dobrze i w miare tanio, ja płace 30 zeta za film i o nic sie nie martwię :)

pozdrawiam...
Ostatnio zmieniony czw lis 27, 2003 1:51 am przez Rev, łącznie zmieniany 1 raz.