#21
Revolrepus, mógłbyś napisać cos więcej Twojej metodzie?
Do tej pory robiłam desaturację, ale rzeczywiście Twój sposób daje lepsze efekty.
Niestety moja znajomość PS jest marna. Przekonwertowanie na Laba umiem. Ale gdzie jest jakiś kanał jasności i co z nim zrobić?
Będę dozgonnie wdzięczna za wytłumaczenie

#22
no więc jak masz juz laba to polecam załacznik... w wyniku operacji slit channels uzyskasz trzy pliczki xxx_a, xxx_b, xxx_L

ten trzeci to własnie czysty kanał jasności (w skali szarości)
reszta do śmieci i gotowe :)
Załączniki
split.gif
split.gif (6.93 KiB) Przejrzano 6131 razy

#23
Bardzo dziękuję.

Tylko jeszcze jedno pytanie - jak później przerobić to na RGB? (Taka zmiana jest nieaktywna, a galerie typu plfoto wymagają plików w RGB)

#24
jak to nieaktywna???

masz normalny plik w skali szarości i na rgb normalnie przerabiasz go jednym kliknieciem: image/mode/rgb colors...

niemniej jesli jakims magicznym sposobem masz te funkcje nieaktywną, to po prostu uzyj opcji "save for web" wtedy eksportując gotową fotkę jako jpga (nie polecam kompresji niższej niż 60) automatycznie obraz przekonwertowany zostanie na rgb :)

#28
gwoli wyjasnienia, zdaje sie ze ktos o tym pisał... czasem ciężko dopasować nicka do płci hehehe...

wielkie sorry oczywiście, ale sama przyznasz ze ta konotacja z browarem mogła byc myląca hehehe

pozdrawiam :)

#30
Zawsze myślałam, że po moim nicku łatwo jest odgadnąć moją płeć - w końcu Eve to Ewa. Zresztą w poście używałam żeńskiej formy - "robiłam", "wdzięczna". Ale nie Ty pierwszy się pomyliłeś i na pewno nie ostatni.

Oczywiście nie mam Ci tego za złe.

A zaproponowałam piwo, bo nie chciałam proponować loda :)