#3
nie nie... desaturacje z koloru robi sie i naczej... sposobów jest kilka... ale optymalnie jest przekonwertowac plik na laba i wyseparowac z niego kanał jasności, wówczas otrzymamy pełny i wymierny czarnobiały obraz... można tez załatwić to mieszając odpowiednio poszczególne kanały... to dośc skomplikowane ale przy reprodukcji zdjęc do prasy bardzo wazne...

pozdrawiam :)

#4
hmmm, ja bawie sie desaturate a potem poprawiam curves'ami- wychodzi dobrze, a chyba wlasnie o to chodzi;)

Ale skoro znasz lepsza technike- zaprezentuj;)

#5
nie nie...nie chce tu dyskredytować twej opini, po prostu napisałem jak robią to profesjonaliści, twórcy photoshopa, więc chyba sie znają...

ten patent z labem i kanałem jasności sam praktykuję i jest lepiej niz desaturacją zwłaszcza w poligrafii :)

#8
Wiesz co Rev- mam pomysl- zrobimy sobie malego battle'a;)
Mam tutaj zdjecie. Ty zrob z niego B&W po swojemu. Ja zrobie po swojemu. Zobaczymy ktore wyszlo lepiej, oki?
Załączniki
battle.jpg
battle.jpg (53.75 KiB) Przejrzano 11152 razy

#9
uparty :)

znaczy co ? mam zrobic z niego po prost b&w
czy b&w do druku,
czy do sieci,
czy beznamietnie,
czy po swojemu,
jakąś konkretna metodą,
czy wszystkimi naraz...
?

#10
ok, wrzucam fotkę...

czas operacji 20 sekund na zdjecie, plus 5 na esport
wersja pogladowa do netu (zero twórczej ingerencji własnej: działania punktowego, maskowania, dopalania etc.)

na offset bym tak tego nie wypuścił :)

pozdrawiam:)
Załączniki
battle.jpg
battle.jpg (32.5 KiB) Przejrzano 11155 razy

#11
Ja upraty?:) Gdzie tam- po prostu drąże do doskonałości;))
A wiec moje zdjecie.
Desaturate
-3 Brightness
Załączniki
battle-ja.jpg
battle-ja.jpg (38.49 KiB) Przejrzano 11146 razy

#12
widzisz róznicę? na twoim zdjęciu kwiatek wyglada jakby był w naturze zółty :) wiem że to dziwnie brzmi ale czerony kolor na zdjęciach czarnobiałych bez dodatkowych filtrów wychodzi ciemny, czasem prawie czarny...

więc jezeli mamy sie trzymać wiernego przetransponowania koloru na b&w to mój kwiatek jest czerwieńszy :) zdjęcie jest bogatsze tonalnie

pozdrawiam :)

#14
nie nie nie mieszajmy pojęć... zadnego tuningu nie było "czysta ciemnia cyfowa" bez wybajerzania :) jak wyzej...

tuning mógłby wygladac tak...
Załączniki
tuning.jpg
tuning.jpg (73.06 KiB) Przejrzano 11146 razy

#15
Rev- zwracam honor- twoj czarnobialy kwiatek jest bardziej czerwony niz moj;)

Coz- jesli trzymac sie "sztuki" to kwiatek Reva jest wierniejszy oryginalowi. Musze to przyznac jak najbardziej subiektywnie.

Natomiast moj kwiatek i tak ladniej wyglada;)