Pędzelki

#1
Wie ktoś może skąd można ściągnąć pędzel do PSa w kształcie gwiazdki cztero (sześcio, ośmio) ramiennej :?: Tzn. chodzi mi o to, żeby po kliknięciu narzędzia pędzel, nie było tylko okragłego pędzla, tylko można rysować gwiazdki. Z angielskiego może się to nazywać Crosshatch 4 (6, 8 ). A może ktoś ma coś takiego u siebie (np. w PSie 8 ), bo mi w moim PSie 7 takiej opcji brakuje, a potrzebowałbym go do zrobienia małego triku na zdjęciach. Może jest w PSie 8 ? No i może dałoby się to jakoś doinstalować do mojego PSa 7 :?:
Z góry dzięki i pozdrawiam. :)

#2
najlepiej jest zrobić samemu taką gwiazdkę lub kilka. Tworzysz na nowej warstwie.
W momencie kiedy masz już gotową klikasz w górnym menu -> Edit -> define brush i pędzel gotowy.

Gwiazdkę najlepiej tworzyć na krzywych - dzięki czemu będziesz mógł ją w przyszłości skalować bez utraty jakości, ale każdy sposób jest dobry :)

#3
rob na krzywych w corelu czy ilustratorze exportuj do bitmapy (tlo biale gwiazda czarna,
wykadruj i z menu edit zrob define brush ...
tak doda c isie do listy pedzli kolejny

w ps 7 zdaje sie ze jeszcze mozna bardziej macherowac z pedzlami w zakladce brushes .. tak mozna .. po prawej u gory jest zakladka
tam masz dowolne parametry

a co do ksztaltow to najwygodniej i najszybciej w wektorach

#4
No to musze się pobawić, pokombinować......

Ale szczerze Wam powiem, że teraz to te wasze rady czytam i nic z nich nie rozumiem. Musze usiąść i w praktyce spróbować, to może mi się cos rozjaśni.

A swoją drogą będe drążył temat ściągnięcia gotowego. Wiem na bank, że jest coś takiego w Photoshop Elements. Tylko jak to przeinstalować do mojego Photoshopa 7CE :?:

Dzięki za pomoc i pozdrawiam. :)
cron