Luminacja

#1
HEJ
dużo się pojawia zdjęć na forum z np kwiatami na czarnym tle lub innych sprzetów :) lecz wszystko na, nie mechanicznym, czarnym tle.
Wiem już, że autorzy zastosowóją mniejszą luminację tła(thx kolec), lecz pytanie moje jest: jak to się robi? proszę was o drogę na skróty, bo szukałem w necie i ... nic, nawet na tym wspaniałym forum w uwielbianym dziele SZUKAJ nic nie ma.
pzdr

#2
Ciemny pokój, najlepiej w nocy i zgaszone światło (żeby romantyczniej było - najlepsze efekty nie zdjęciowe z ładną modelką :lol: ). Obiekt główny (fotografowany), w odległości 1m od głównego źródła światła, tło od tego samego źróła światła, oddalone, dajmy na ten przykład o 4m. Wtedy to zgodnie z sadami fizyki, które mówią, że natężenie oświetlenia spada wprost proporcjonalnie do kwadratu odległości, tło masz tak słabo oświetlone, a obiekt fotografowany tak mocno, że różnica oświetlenia pomiędzy nimi, nigdy nie zmieści się w pojemności filmu, ani matrycy tym bardziej. Pomiar światła spotem z obiektu i to wszystko.
Pozdrawiam. :)

#4
Zależy od motywu, pomysłu, koncepcji, efektu jaki chcesz uzyskać....
Pytałeś na początku jak zrobić czarne (niedoświetlone) tło to Ci napisałem, ale charakter światła musisz dobrać sobie indywidualnie do motywu.
Pozdrawiam. :)