#2
|R| | 1,1158 0,0061 0,1415| |R'|
|G|+|-0,2242 1,5090 -0,5735|=|G'|
|B| | 0,1084 -0,5151 1,4319| |B'|

znalazłem w archiwum pl.rec.foto. Ale jak to sie zmienia to nie wiem

#6
A mi sie to z matematyka kojazy, dobrze, ze nie musze tego liczyc czy cos :D
(to nie sa 3 linijki, tylko z tego co widze sie poprzestawialo, te kreski "|" w rzeczywistosci sa polaczone).

#8
Maciek P pisze:|R| | 1,1158 0,0061 0,1415| |R'|
|G|+|-0,2242 1,5090 -0,5735|=|G'|
|B| | 0,1084 -0,5151 1,4319| |B'|

znalazłem w archiwum pl.rec.foto. Ale jak to sie zmienia to nie wiem
...i nikt tam tego nie wyjasnil? Moze przeczytaj jeszcze raz dokladnie ten topik... A jesli nie zrozumiesz ich wyjasnien, zacytuj je tu.

#10
po co jeszcze produkowac velvie, skoro w psie mozna ten sam efekt uzyskac? :?
jakie sa jeszcze inne dostepne efekty?
efekt tri-x forsowanego na przyklad, albo klasyka orwo. Jakie cyferki trzeba gdzies tam wpisac, zeby z cyfry zrobic zjdecie ze slajdu?

#11
przeciez w przypadku klisz czarno bialych ... efekt jest glownie dzielem tego jak sie wszystko naswietla i wola.. wiec w tym przypadku krzywe kanalowe nic nie dadza a juz na pewno ciezko bedziez z generacja ziarna (nie szumu)

w przypadku materialow kolorowych przy okazji szukania krzywych tonalnych dla d70 znalazlo sie w googlach troche krzywych dla szopa .. wiec mysle ze szukanie po gogolandii przyniesie efekty

#12
nie chodziło mi o tajemnice efektów, tylko o sens ich stosowania. Co to znaczy efekt velvii, gdzie velvia ma efekt i czym sie ten efekt charakteryzuje. Dotychczas wydawało mi się, że jest ona po prostu bardzo dobrym diapozytywem o bardzo dobrym oddaniu barw. Teraz się okazuje, że wystarczy cyknąć cyfrą zdjęcie, w szopie "dać" efekt i mamy rezultat jak z velvii. Jaki efekt??? Sorry, ale jakoś nie bardzo rozumiem o co tu chodzi. Może po prostu jestem za głupi. Albo nienowoczesny.

#13
Camillo pisze:nie chodziło mi o tajemnice efektów, tylko o sens ich stosowania. Co to znaczy efekt velvii, gdzie velvia ma efekt i czym sie ten efekt charakteryzuje. Dotychczas wydawało mi się, że jest ona po prostu bardzo dobrym diapozytywem o bardzo dobrym oddaniu barw. Teraz się okazuje, że wystarczy cyknąć cyfrą zdjęcie, w szopie "dać" efekt i mamy rezultat jak z velvii. Jaki efekt??? Sorry, ale jakoś nie bardzo rozumiem o co tu chodzi. Może po prostu jestem za głupi. Albo nienowoczesny.
etam efekt velvii, jak będ miał okazję zrobię test velvia kontra automat w kompie, zersztą ja tam wolę velvie w korpusie pomimo, że obok mam do dyspozycji cyfrę...

#14
Incuba pisze:etam efekt velvii, jak będ miał okazję zrobię test velvia kontra automat w kompie, zersztą ja tam wolę velvie w korpusie pomimo, że obok mam do dyspozycji cyfrę...
no offence - ale jak się ma kasę, to jasne, ale jak nie stać na dobre klisze, to trzeba się wspomagać takimi efektami

#15
Co to znaczy efekt velvii, gdzie velvia ma efekt i czym sie ten efekt charakteryzuje.
a bo widzisz... nie ma idealnego materiału, kazdy ma jakies swoje charakterystyczne cechy, np oddanie poszczegolnych barw widma, velvia robi to dość charakterystycznie, stad obiegowy "efekt vevi" popatrz na nasycenie barw błekity, to nie sa naturalne kolory... dosc mocno podbija tez czerwien dlatego nikt nie robi na niej slubów - chyba ze indianskich....

reasumując kazy material troche inaczej mieli obraz ciplej/zimniej, etc... vielvia tez ma swoje smaczki :)

#16
Rev pisze:
Co to znaczy efekt velvii, gdzie velvia ma efekt i czym sie ten efekt charakteryzuje.
a bo widzisz... nie ma idealnego materiału, kazdy ma jakies swoje charakterystyczne cechy, np oddanie poszczegolnych barw widma, velvia robi to dość charakterystycznie, stad obiegowy "efekt vevi" popatrz na nasycenie barw błekity, to nie sa naturalne kolory... dosc mocno podbija tez czerwien dlatego nikt nie robi na niej slubów - chyba ze indianskich....

reasumując kazy material troche inaczej mieli obraz ciplej/zimniej, etc... vielvia tez ma swoje smaczki :)
do tego dochodzi charakterystyczne ziarno materialu do tego chodzich jeszcze skala tonalna danych barw ...
konkurencja jest i to dosc duza ...

a co jak mozna miec wszsystkie filmy w cyfraczy ? :D


ale tak na prawde to patrzac na "efekt" velvii cyfrowy to mi troche brakowalo do prawdziwej velvii

#17
wybaczcie, ale przypomina mi to troche znaczek mercedesa na masce duzego fiata. Mozna i tak :D
efekt velvia, efekt provia, efekt academy tez sie znajdzie...
cron