Jak usunąć zafarb?

#1
Witam.

Mamy cos takiego:
Obrazek


Jak usunac ten zafarb w LG rogu? Probowalem zrobic nowy layer, pokolorowac go na kolor zafarbu, potem invert, zmniejszyc krycie, wygumowac gumka co nie trzeba, ale efekt byl marny ;-)

Rev...? :D

a tak btw to fajna fotka? :P poza nierownymi schodami....

#2
wytnij z prawej strony cześć schodów i wklej po lewej dopasowując odpowiednio, czynność powtarzaj do skutku, aż uzyskasz porządany efekt. Oczywiście ostre krawędzie wklejanych elementów gumuj lub maskuj.

#5
osz kurde ale ekipa na pomoc przybyla ;)

dzieki wszystkim.

Incuba - wole sie nie bawic w wyklejanke ;) a Ty tak robisz?


Rave - probowalem. Problem w tym, ze ten zafarb jest zgradientowany, wiec machajac suwakami wychodzi za mocno lub za slabo, chyba, ze cos przeoczylem.

Rev - czytalem ten art juz wczesniej i wlasnie tak probowalem to robic, niestety kiszka :/

#6
czytalem ten art juz wczesniej i wlasnie tak probowalem to robic, niestety kiszka :/
mnie tam sie udało :)

nie wiem czego oczekujesz, jakiejs super automatcznej metody nie znajdziesz, to niestety zawsze bedzie rzezba - mniejsza lub większa :(

#7
Rev pisze:
czytalem ten art juz wczesniej i wlasnie tak probowalem to robic, niestety kiszka :/
mnie tam sie udało :)

nie wiem czego oczekujesz, jakiejs super automatcznej metody nie znajdziesz, to niestety zawsze bedzie rzezba - mniejsza lub większa :(
nie nie - cudow nie oczekuje ;) tylko napisalem, ze skorzystalem z porad z cdrom.pl, ale jak mam sobei poradzic z tym gradientem? bo jak dam za malo krycia to bedzie zafarb w rogu, jak dam za duzo to na poczatku zafarbu sie 'przefarbuje". mam nadzieje ze sie jasno wyrazilem ;)

#8
...pobierasz kolor ze schodka w miejscu gdzie jest oki, malujesz pedzlem ustawionym na tryb "kolor" - trzeba uwazac bo schodki maja rozne odcienie szaroniebieski, szarozielony itp... Calkiem ladnie sie koryguje...
Wiekszy problem jest z kontrastem w tym miejscu, ja pewnie poradzil bym sobie dokonujac korekty na tym obszarze (pewnie uzywajac gradientowej maski), nastepnie w zaleznosci od efektu - w palecie historiii zdjecie i uzywajac pedzla historii ustawionego na rozne stopnie przenikania delikatne korekty.

#10
ja to zrobilem tak:
1. zaznaczylem lassem pi razy oko ten kolorek
2. w trybie maski pedzlem wygladzilem maske, ażeby sie rozchodzila lagodnie :P
3. wywalilem z zaznaczenia listki, przeciez nie chcemy ich zepsyc
4. ctrl-U i z barw czerwonopodonych wybieramy mniejwiecej ten co nam sie nie podoba i suwaczkujemy
5. ewentualnie dodajemy innych kolorkow
6. zdejmujemy troszke gąbeczką koloru z prawej strony zeby sie az tak bardzo schodki nie roznily ;)
7. burn i wsjo
nieostro wyszlo w tym miejscu, bo sie spieszylem :P . przed zapisaniem do jpga wygladalo lepiej :o
Załączniki
01B.jpg
01B.jpg (34.23 KiB) Przejrzano 8628 razy

#11
noooo dzieki za sugestie :) pokombinuje z tym co mi podales damndog. problem w tym, ze nie bardzo sie interesowalem maskami i gradientami, ale widze, ze trzeba zaczac ;-)

dzieki jeszcze raz wszystim! pozdro
cron