PHOTOSHOP czy PHOTOSHOP ELEMENTS - roznice

#1
Witam, z tego co mi wiadomo photoshop jest najlepszym programem do obrobki cyfrowej, chcialabym zakupic go ale jest bardzo drogi. Wiem ze istnieje wersja PHOTOSHOP ELEMENTS dla uzytkownikow domowych, ktora jest tansza od tej najbardziej popularnej i bardziej rozbudowanej.

Nigdzie nie moge znalezc konretnych roznic pomiedzy tymi dwoma programi (poza cenowa oczywiscie) W zwiazku z tym mam pytanie:
czy ktos ma ten program i wie na jakim jest poziomie? Czy jest ubozszy i o ile od photoshopa? A moze ktos zna inny program, tani ale porownywalny z photoshopem? Prosze o porade

#6
Photoshop to kombajn do obróbki zdjęć i głębiej grafiki, fotomontaży, kolaży, retuszu...wzbogacając go o pluginy zwiększamy jego funkcjonalność a Photoshop Elements posiada tylko narzędzia do obróbki zdjęć cyfrowych. W takim celu powstał, nie można w nim pracować na wartswach, edytować ich oddzielnie, przekształcać, nie obsługuje niektórych trybów grafiki tylko podstawowe choćby tryb Lab...bardzo okrojone narrzędzie ale bardzo dobre i tańsze jeśli chodzi o typową codzienną obróbkę fotografii. Używam obu. :mrgreen:
cron