Kupić używany CRT czy nie?

#1
Witam.
Nadeszła chwila, w której mój wysłużony 15' Hyundai odmówił mi posłuszeństwa i w związku z tym stoję przed decyzją o zakupie nowego "obrazu". Na pewno będze to CRT nie tylko ze względów finansowych ale też przydatności w mojej pracy ze zdjęciami.
Otóż używam komputera do obróbki zdjęć do publikacji prasowej (skany z negatywów i slajdów na Nikon Coolscan), korzystam z PS 8.0 CS.

Nie wiem czy słusznie, ale podjąłem decyzję o zakupie monitora z sRGB jako że ten standard (w mojej ocenie) daje mi jako taką kontrolę na balansem kolorów w plikach wysyłanych do agencji fotograficznej. Niestety fundusze na ten zakup mam mocno ograniczone stąd zrodził mi sie pomysł zakupu (przynajmniej na jakiś czas) używanego monitora z sRGB. Mam świadomość, ze to nie to samo co nowy sprzęt ale nie stać mnie obecnie na więcej. Znalazłem na allegro taką propozycję:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=79557537
(ważne jest to, że rzeczony monitor mogę odebrać i sprawdzić osobiście)

Co sądzicie na temat takich używanych CRT? Warto wogóle się tym zajmować? Co zaproponowalibyście w zamian?

Dziękuję za wszystkie uwagi i sugestie.

#3
Używane CRT, to i tak IMO lepszy wybór niż nowy LCD.
Z urządzeniami kineskopowymi jest pewne ryzyko, że może być już zajechany kineskop i "podciągnięty" tak, aby jeszcze pohulał 1-2 miesiące i wyświetlał ładnie... Dlatego jeśli używane, to z zaufanego źródła.

#4
a mnie sie nie podoba :(
bo beczka straszna...

jest na allegro kilka przynajmniej płaskich w takiej cenie
niemniej jesli go potestujesz przed zakupem to juz twoj wybor...

#7
Ja bym Ci polecał coś w cenie 400 zł.
Np. Sony G500.

Aby nie było wątpliwości, sam takiego nie mam, ale też myślę o kupnie poleasingowej używki.

#10
Cygnus zadziwiasz mnie zdolnością wygrzebywania w necie różnych "cudów". Każdy z nas zna google a mimo to często zaskakujesz forumowiczów takimi perełkami...

Dziękuję za pomoc

#11
Szczerze mówiąc, to jest pierwszy link z googla, tym razem nie powinno być żadnego zaskoczenia. :wink:

W tym samym folderze znajdziesz foldery reklamowe innych wyrobów Sony.
cron