#2
Gimp malo wazy ;)

Ale mozna tez sprobowac jakas przegladarka graficzna, jak IrfanView, przeskalowac, podostrzyc, zapisac do jpg.
Ja za to znam sztuczke z Gimpa, ktora chetnie sie podziele jak zapisywac, by nie tracic szczegolow o ile to mozliwe ;)

#3
jw_amigowiec pisze:Gimp malo wazy ;)

Ale mozna tez sprobowac jakas przegladarka graficzna, jak IrfanView, przeskalowac, podostrzyc, zapisac do jpg.
Ja za to znam sztuczke z Gimpa, ktora chetnie sie podziele jak zapisywac, by nie tracic szczegolow o ile to mozliwe ;)
Niestety PS u mnie odpada (ze wzgledu na licencje), a gimp nie chce zaskoczyc (o tym juz tez kiedys pisalem). Chodzilo mi o to, czy jakis inny program ma opcje save for web, bo znowu maksymalne zmniejszanie rozmiaru zdjecia zeby uzyskac pozadana wage mija sie z celem (jak to tu kiedys ktos napisal - to nie forum filatelistyczne).

#5
jw_amigowiec pisze:
ryciek pisze:gimp nie chce zaskoczyc
Zainstalowales biblioteki GTK+?;)
Jasne, zawiesza mi sie na pewnym etapie uruchamiania i pupa. Niby program sie normalnie zalacza, ale nie mozna np. otworzyc zadnego pliku.

#6
A ktora wersje probowales? Caly czas pojawiaja sie nowe. Ja obecnie mam 2.2.11, a ponoc lada moment ma pojawic sie 2.4 ;). Moze trafiles na felerna kompilacje, lub unstable?;)

#7
Generalnie staralem sie sciagnac jak najnowsze, ale moze faktycznie masz racje i trafily mi sie jakies felerne (wszystko ciagnalem z jakiejs polskiej stronie o gimpie). No nic, moze sprobuje jeszcze raz powalczyc z gimpem. Dzieki za pomoc.

#10
Lipa panie rezyserze :cry: W momencie, gdy uruchamia sie Gimp i nastepuje pod koniec odpytywanie nowych wtyczek polaczone z uruchamianiem pierwszego pliku zealouscrop.exe. Wtedy wyskakuje mi komunikat, ze "Uruchomienie tej aplikacji nie powiodlo sie, poniewaz nie znaleziono libgimp-2.0-0.dll. Ponowne zainstalowanie tej aplikacji moze naprawic problem". Sytuacja powtarza sie dla wszystkich plikow podczas uruchamiania nowych wtyczek.

Jak daje ciagle OK, to program niby sie zalacza, ale w momencie, kiedy chce np. otworzyc jakis plik,to wyskakuje mi komunikat: Nie mozna otworzyc pliku (..). Nieznany typ pliku.

To tyle z mojego wojowania.

#15
ryciek pisze: Lipa panie rezyserze cry W momencie, gdy uruchamia sie Gimp i nastepuje pod koniec odpytywanie nowych wtyczek polaczone z uruchamianiem pierwszego pliku zealouscrop.exe. Wtedy wyskakuje mi komunikat, ze "Uruchomienie tej aplikacji nie powiodlo sie, poniewaz nie znaleziono libgimp-2.0-0.dll. Ponowne zainstalowanie tej aplikacji moze naprawic problem". Sytuacja powtarza sie dla wszystkich plikow podczas uruchamiania nowych wtyczek.
Witam, ja mam identyczny problem jak tutaj wyżej zacytowany użytkownik. Co mam w tej sytuacji zrobić? Prosiłabym o pomoc ;-)
cron