Jaki monitor CRT z trybem sRGB do 500zł

#1
Witam forumowiczów.

Wiem, że już kiedyś poruszałem ten temat ale wtedy zakup monitora przeze mnie z przyczyn materialnych poległ.
Znów stoję przed wyzwaniem i wyborem. Mam na to max 500zł, więc celuję w monitory kineskopowe, 17'' musi mi wystarczyć bo nie mam na większy. Bezapelacyjnie niezbędnym wyposażeniem jest możliwosć pracy w sRGB gdyż z takim profilem kolorów obrabiam zdjęcia do agencji.
Myślałem kiedyś o monitorze używanym (poleasingowym), których jest trochę choćby na allegro ale stwierdziłem - nie wiem czy słusznie - że to spore ryzyko.
Póki co stawiam na nowy CRT, znalazłem najpierw NECa FE770 z, którego mój znajomy jest bardzo zadowolony. Czytałem natomiast trochę w necie o nim i ma sporo niepochlebnych opinii. Znalazłem więc Samsunga 795DF - ma mniejszą plamkę i lepsze odświeżanie. Teraz zgłupiałem i nie wiem na co się zdecydować.
Liczę na poradę szczególnie grona forumowiczów zajmujących się grafiką i obróbką. NEC, Samsung a może coś innego? Może jednak jest obecnie coś watrościowego na Allegro? Pomóżcie.
Dziękuję.

#3
Z własnych doświadczeń: NECi z Super Bright - bardzo dobrze mi się na nich pracuje (dobre parametry obrazu nawet w narożnikach); DELL - szukaj z kineskopem Trinitron, bardzo dobre; LG - omijaj z daleka bo przy 8% szarości już widzą biel :) (paranoja jak przy LCD). Sorry że nie podam modeli ale nie pamiętam. Raz miałem do czynienia z Mitsubishi - rewelacja ale ta 17tka kosztowała jakieś straszne pieniądze.

#4
Podobnie jak Incuba polecam Ci LG.
Mam mniejszego 795FT plus, a to tosamo co 995FT plus, z tą różnicą, że jeden to 17", a drugi 19". Mi wystarcza. Późniejszymi odpowiednikami były F900P i F700P o ile się nie mylę.
Pozdrawiam. :-)

#5
hehe, co kraj to obyczaj, ni elubie LG, daja rade ale mam w robocie 900P i srdnio mi sie widzi, chyba wole juz cos ze stajni samsunga...

a co do monitorów uzywanych... cygnus ostanio zakupił sobie della na trynitronie, 21 cali za niecałe 500, moze sie jednak skusisz, jakosc lepsza niz niejednego nowego biurowca

#6
hehe co kraj to obyczaj .. nie mialem jeszce zadnych dobrych doswiadczen z samsungami :) pracuje na takim w tyrlandii i mam wiele do zarzucenia mu.

w domu znow mam lg f900p jestem z niego niezmiernie zadowolony, wymaga jedynei kalibracji. dla przykladu podam ze obsluguje 1600x1200 przy 85Hz :) tylko nie miesci sie w przedziale do 500zl jako nowka.

wudaje mi sie ze spokojnie moznaby kupic uzywke iiyamy 19" w tej cenie. i te monitorki moge ci z czystym sumieniem polecic.

#7
Dziękuje wszystkim za zaangażowanie i pomoc. Jak znajdę coś konketnego to podeślę Wam link w tym wątku, oceńcie wtedy czy to dobry wybór.

#8
Zobacz
http://allegro.pl/item115098540_krol_mo ... _wawa.html

W przypadku tego monitora już sama marka gwarantuje najwyższa jakość. Jako nowe monitory te kosztują/kosztowały kosmiczne pieniądze. Sam posiadam dwa modele które pracują u mnie 3 i 5 lat. Obraz ostry nawet w narożnikach, doskonała zbieżność (kineskop Sony Trinitron). Ustawienia w lepszych modelach są dokonywane z poziomu aplikacji sterującej, np.: wyświetlana jest na ekranie siatka, a "łapiąc" myszką konkretne kratki można regulować geometrię. Profile kolorów mogą zmieniać się automatycznie w zależności od aplikacji która jest aktywna. Jeśli trafisz na ładnie świecący nawet używany model będziesz bardzo zadowolony.

#9
PS. Oczywiście o takiej błahostce jak dostarczone do danego modelu profile kolorów *.icm dla ustawionej danej temperatury barw nie muszę wspominać :)

#16
TAK WIDZIALEM ZE CENY SA 3 CYFROWE!!! :!:

NA ALLEGRO MOZNA KUPIC MONITORY 21cali
z plaskim kineskopem, z powlokami i elektronika ta samoa co EIZO i BARCO w bardzodobrym stanie za:

250zl z WYSYLKA :!: :!: :!: :!: :!: :!: (oferty ze slaska)

SAM KUPILEM KILKA I WIEM OCZYM MUWIE
miedzy innymi modele: FORMAC, IBM - wypas za mala kase polecam
TO SAMO w SRODKU CO EIZO i BARCO TYLKO NIE PLACE ZA MARKE!!!

WYSTARCZY ODROBINA CIERPLIWOSCI i MOZNA ZNALESC NA ALLEGRO takie OFERTY!!! :shock:
nie wspomne o targowaniu sie jeszcze :D

Pozdrawiam

#18
Otóż firma od której chciałem kupić rzeczony monitor zrobiła mnie w...
Wystawiła monitor na licytację opisując jako idealny a po znalezieniu go w magazynie już po zakończeniu aukcji okazało się ze ma rysę na powłoce... bez komentarza. Tym Panom już dziękujkemy.

Kupiłem za mniejsze pieniądze (poza Allegro) DELL P1130 na Trinitronie, 21 cali, ponad 30 kilo sprzętu :), produkcja 2003 rok.

Już mnie głowa boli od tych monitorów. Mam nadzieję, że teraz się uda.
cron